YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teğmenlik rütbelerini Gülen'e taktırmışlar
Darbeci Tuğgeneral Sönmezateş’in Ankara Kara Harp Okul Komutanlığı’ndaki odasında bazı notlara ulaşıldı. Notlarda, “89’da Fetullah Gülen’i Altunizade’ye götürdüler. Tğm.lık rütbelerini Gülen’e taktırdılar” ifadeleri de yer aldı.
Teğmenlik rütbelerini Gülen'e taktırmışlar
17 Ağustos 2016 / 06:42 Güncelleme: 17 Ağustos 2016 / 07:16

Darbe girişimi soruşturmasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelde yapılan saldırıyı koordine ettiği belirtilen Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’in Ankara Kara Harp Okul Komutanlığı’ndaki odasında çarpıcı belgelere ulaşıldı. 

Odada bulunan uçak biletlerinden Sönmezateş’in 13 Mayıs günü, Türk Hava Yolları’na ait İstanbul aktarmalı uçakla Miami’ye gittiği anlaşıldı. Savcılığın, Tuğgeneral Sönmezateş’in darbe girişiminden 2 ay önce yaptığı ABD ziyaretini incelemeye aldığı bildirildi.

TĞM.LIK RÜTBELERİNİ GÜLEN'E TAKTIRDILAR

Sönmezateş’in odasında, el yazısı ile yazılmış bazı notlara da ulaşıldı. Soruşturma dosyasına giren notlarda “89’da Fetullah Gülen’i Altunizade’ye götürdüler. 

Tğm.lık rütbelerini Gülen’e taktırdılar” ifadelerinin altında, GATA’da görevli bazı doktorların isimlerinin yer aldığı görüldü. 

Aynı notlarda, “Kendi aralarında kod kullanıyorlar”, “Başka yerden emir alıyorlar” , “M.K oruç tutar eşi türbanlı, ABD’de kongreye gidiyor, Pensilvanya’ya ziyarete gidiyor”, “Kurmay olup oruç tutan yoktur” ifadeleri de yer aldı.

GERİ DÖNÜŞÜ YOK ÖLÜME GİDER

Aynı el yazısı notlarda, 5 kategoriden bahsedildiği anlaşıldı. Yapılan kategoride “1. Grup: Tanıdık, 2 . Grup: Sempatizan, 3. Grup: Bağlı, 4. Grup: Güvenilir, 5. Grup: Sadık (Geri dönüşü yok ölüme gider)” şeklinde değerlendirmelerin de yer aldığı görüldü. 

El yazısı notlarda, hakkında tutuklama kararı bulunan, FETÖ’nün YÖK imamı olduğu ileri sürülen firari Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın isminin yanında, “KBB (Selam getirdi)” ifadeleri dikkati çekti. 

22 KİŞİLİK LİSTE

El yazısı notlarda, darbe girişiminde yer aldığı iddia edilen generallerin isimlerinin yer aldığı ortaya çıktı.

Listede, darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Hasan Hüseyin Demiraslan, Kubilay Selçuk, Hakan Evrim’in de aralarında bulunduğu 22 kişinin ismi yer aldı. 

Listede ismi yer alan Afganistan’daki Türk Görevi Gücü Komutanı Tümgeneral Cahit Bakır ise kaçmaya çalışırken yakalanmıştı.

Savcılık yetkilileri, notların kendisi tarafından kaleme alınıp alınmadığının  inceleme sonucu ortaya çıkacağını söylediler. Sönmezateş ifadesinde, “Eşime söyleyin beni boşasın. 

Çocuklarım soyadını değiştirsin. Çünkü ben büyük bir suç işledim” demişti. 

 

SABAH

 // Ömer
"Asıl Mesele”nin Türk vatandaşı görünümlü yahudi uşakları ve uluslararası yahudi medyası tarafından sulandırılmaya çalışıldığına dikkat!!!!...
17 Ağustos 2016 07:47
 // Ömer
herşeyi Gülen denilen kollektif çiftlik mensubu mel'un ile irtibatlandırıp meşhur etmeyin lütfen.feto denilen satılık 30 yıldır söylüyor ve idiaa ediyoruz israil denilen Terörist devletin kurucuları olan Siyonist oluşum olmadan hiç bir şey yapamayacak kadar aptal ve ahmak biri olmakla birlikte kasetle köleleştirilmiş bir HAiNDIR.yani nereden bakarsanız okur araştırır iseniz bu işin bir organizatörü var israil.numan ve yıldız iyi biliyor.Sn.Erdoğan etrafındaki ihanet ağını temizliemeli....
17 Ağustos 2016 07:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler