YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tedbirler alındı, Türkiye seçime hazır
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 14 ilde, seçmenin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nde huzurla ve baskı görmeden oyunu kullanması için gerekli güvenlik tedbirleri alındı.
Tedbirler alındı, Türkiye seçime hazır
31 Ekim 2015 / 09:22 Güncelleme: 31 Ekim 2015 / 09:29

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 14 ilde seçmenin huzurlu bir şekilde sandık başına giderek hür iradesiyle oyunu kullanabilmesi için lüzumlu tedbirler alındı.

Toplam 3 bin 168 sandıkta 958 bin 170 seçmenin oy kullanacağı Diyarbakır'da 11 nim 84 emniyet personeli görev yapacak. Vali Hüseyin Aksoy, “228'i zırhlı 784 araç hizmet verecek” dedi. Şırnak Valisi Ali İhsan Su, “Güvenlik kuvvetlerimizce tüm tedbirleri aldık. Vatandaşlarımız kimseden korkmadan gidip oylarını kullansınlar” ifadelerini kullandı.

MOBİL EKİPLER OLACAK

Batman genelinde yaklaşık 5 bin 100 emniyet personelinin görev yapacağını kaydeden Vali Azmi Çelik, seçimin huzur ve güven içerisinde geçmesini diledi. Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bingöl'de 3 bin 178'i asker, 4 bin 428 personelle seçim güvenliği sağlanacak. Ayrıca mobil ekipler olacak” dedi.

HELİKOPTERLE ULAŞIM

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, “Kentte ulaşımın şartlar nedeniyle elverişli görülmediği 61 yerleşim yerindeki oy pusulaları ve sandık görevlileri helikopterle seçim bölgelerine nakledilecek” bilgisini paylaştı. Bingöl, Van, Hakkari, Muş, Erzincan, Ağrı, Kars, Tunceli, Bitlis, Ardahan valileri de kendi illerinde gerekli önlemlerin alındığını açıkladı.

Ya İstikrar Ya Ölüm
 // Boğaçhan
Bu seçim artık siyasi bir mesele olmaktan çıktı, İMAN/KÜFÜR MÜCADELESİ ne dönüştü. Allah (CC) her şeyi hakkıyla bilendir. Ama Hz. İbrahim'in (AS) ateşine su taşıyan karınca misali biz müslümanlara düşen safımızı net bir şekilde belli etmektir. Hayırlısı inşallah....
31 Ekim 2015 Cumartesi 14:03
yarın akşam 77 seçimi akşamı yaşadıklarımızı inşallah yaşamayız.
 // hursit dilaver
1977 seçimlerinde,CHPnin iktidara geldik sanıp ta balkon başbakanlığı yaptığı gece ankarada olanları bilirmisiniz. guniz sokakta demirel ve nazmiye hanıma edilen lafları, kufurleri bilirmisiniz.ankaranın altını ustune getirdiklerini bilirmisiniz.bilmezsiniz tabi. allah saklasın şimdi böyle bir şey olursa butun ulkeyi seçim zaferi ile darmadağın ederler. yarın akşam hazırlıklı olun.ankara da,beştepe de hazırlıklı osun.bunlar kazansa da kaybetse de her turlu çirkefliği yaparlar.durum bu....
31 Ekim 2015 Cumartesi 12:27
hepsi sandık başında olacak ama illa da milli irade diyen AKPden kimse
 // hursit dilaver
elbette tedbirler hazır. CHP ve MHP de toplamda 1 milyon nezaretçi ile hileye falan mani olacakmış. alesta bekliyorlar. halbuki 1950den beri hiç bir seçimde hile olmadı (ecevitin 77 balkon başbakanlığı dönemi hariç. erbakan da bu seçmen nerden geldi demişti hatirlayın)şimdi beklenen AKPnin hile yapması değil. AKPnin kazandığı illerde maraza çıkarmak ya sandıkları kaçırmak,yakmak, oyları yoketmek falan. ama AKPnin milli irade dediği nezaretçilerden kimse yok. tık da yok.AKP bu kadar yalnız mı....
31 Ekim 2015 Cumartesi 12:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler