YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tecavüz değil çocuk oyunu"
"Tecavüz değil çocuk oyunu"
28 Nisan 2010 09:16
Pervari Belediye Başkanı tüyler ürperten tecavüz skandalını ‘çocuk oyunu olarak nitelendirdi

Pervari Belediye Başkanı Bilen, “Adalete karışmayız. Adalet onları serbest bırakmıştır. Pervari küçük bir yer, hepimiz akrabayız. Olayı kapattık gitti kendi aramızda. Kendi aramızda kapattık diye kaymakamsız, savcısız ve emniyetten habersiz yapmadık” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bilen, söylendiği gibi bir tecavüz olayının yaşanmadığını belirterek şu iddialarda bulundu: ”Bu çocuk oyunudur. 7-8 yaşında çocukların yaptıkları buna benzer bir şeylerdir. 10 kişiden 3’ü cezaevinde yattı. Geri kalan 7 çocuk, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda. Adalete karışmayız. YİBO’larda tüm Türkiye’deki gibi olay olur. Bu herkesin başına gelebilecek bir durumdur.

Kan davasına dönüştürmedik
Evet, bu olay vahşi
bir şekilde oldu. Ama Güneydoğu'da bir kız için, böyle bir olay için yüzlerce insan ölüyor. Biz bu olayı kan davasına dönüştürmedik. Kimse Pervari'nin huzurunu bozmasın. Kınıyoruz, bence bu bir vahşettir. Olayı kendi aramızda hallettik. Gelin Pervari'nin balının haberini yapın."

Pervarililer, bir yıl önce meydana gelen olayların detaylarının halktan gizlendiğini ve sorumlusunun o dönemde görev yapan yöneticiler olduğunu iddia ederek, "Olayın failleri değil mağdurları Pervarilidir. Bu olayı tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

HERKES İŞİNİ YAPTI

Şimdi çocuklar cezalarını çekti. Herkes görevini dört dörtlük yaptı. Evet bu olay vahşi bir şekilde oldu. Ama biz bu olayı kan davasına dönüştürmedik.  Biz bunu kınıyoruz, bence bu bir vahşettir. Olayı kendi aramızda hallettik. Gelin Pervari’nin balının haberini yapın.”

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler