YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TCDD'den sürücülere 'hemzemin geçit' uyarısı
TCDD'den sürücülere 'hemzemin geçit' uyarısı
27 Temmuz 2016 11:25
TCDD Genel Müdürlüğünce, sürücülere, hemzemin geçitleri kullanırken işaretlere ve kurallara uymaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

TCDD'den yapılan açıklamada, saat 00.25 sıralarında 23420 numaralı yük treninin Kayseri-Ulukışla arasındaki Bor-Bereket istasyonları arasındaki seyri sırasında 51 EK 704 plakalı aracın Niğde'ye 16 kilometre mesafedeki otomatik bariyerli hemzemin geçide bariyer kolları kapanırken girmesi sonucu hemzemin geçit kazası meydana geldiği ifade edildi.

Kazada araçta bulunan 5 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığının belirtildiği açıklamada, "Kazanın meydana geldiği hemzemin geçit otomatik bariyerli, flaşörlü ve çanlı olup işaretlemeleri tamdır. Kaza sonrası yapılan incelemede otomatik bariyer, flaşör ve çan sisteminin muntazam çalıştığı tespit edilmiştir. Kaza nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, tüm sürücülerimizi hemzemin geçitleri kullanırken işaretlere ve kurallara uymaları ve dikkatli olmaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz" değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı kaydedildi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler