YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TCDD'den ''soruşturma'' açıklaması
TCDD'den ''soruşturma'' açıklaması
08 Ocak 2014 14:42
TCDD Genel Müdürlüğü, basında göz altında olmayan kurum personelinin isimlerinin yer almasının sorumlu yayıncılık ilkesiyle bağdaşmadığını bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde, soruşturmada adı geçmeyen isimlerin ''gözaltına alındığı'' şeklinde ifadelerin yer aldığına dikkati çekerek, söz konusu durumun sorumlu yayıncılık ilkesiyle bağdaşmadığı gibi mağduriyetlere de yol açtığını bildirdi.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, dün sabah saatlerinden itibaren basında göz altında olmayan kurum personelinin de isimlerinin bulunduğu listelere ilişkin haberlerin yer aldığına işaret edildi.

Söz konusu listelerde yer alan İ.Ö, M.A, M.Ö, H.Ç'nin hakkında herhangi bir gözaltı kararı bulunmadığı ve bu kişilerin gözaltında olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kaynağı belli olmayan, soruşturmada bulunmayan isimlerin soruşturma kapsamında zikredildiği söz konusu haberler, sorumlu yayıncılık ilkesiyle bağdaşmadığı gibi mağduriyetlere de yol açmaktadır."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler