YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM'de kritik toplantı başladı
TBMM'de oluşturulan soruşturma komisyonu 4 eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine karar verecek. Komisyona ara verildi.
TBMM'de kritik toplantı başladı
20 Aralık 2014 / 17:23 Güncelleme: 22 Aralık 2014 / 19:00

Dört eski Bakan ile ilgili kurulan Meclis Soruşturma  Komisyonu, Yüce Divan oylamasını gerçekleştireceği toplantıya gecikmeli olarak  başladı. 
 
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski  İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan  Bayraktar hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, AK Parti Kastamonu  Milletvekili Hakkı Köylü başkanlığında toplandı. Komisyon, saat 15.00 olarak  duyurulan toplantıyı 15.30'a erteledi, ancak toplantı saat 16.00'ya doğru başladı. 

Toplantıya önce Komisyon'un MHP ve CHP'li üyeleri geldi. Üyeler,  toplantının ertelendiğini duyunca CHP Grubu'na geçtiler. AK Parti'li üyelerin de  gelmesiyle toplantı başladı. Milletvekilleri, toplantı öncesinde gazetecilerin  sorularını yanıtsız bıraktı. 

Basına kapalı gerçekleşen toplantı nedeniyle basın mensuplarının  salonun olduğu koridora girmeleri yasaklandı. 

Komisyon, bugünkü son toplantısında eski bakanların Yüce Divan'a sevk  edilip edilmemesi oylamasını gerçekleştirecek.   Komisyon'da önce oylamanın nasıl  yapılacağına karar verilecek, ardından her eski bakan için ayrı ayrı oylama  yapılacak. 

15 kişiden oluşan komisyonda HDP'nin çekilmesi nedeniyle 14 üye  oylamaya katılacak. Salt çoğunlukla toplanıp karar alan komisyonda açık oylama  yapılacak. 
 
Eski bakanlar MASAK raporuna itiraz ettiler. Görüşmeye ara verildi. saat 18:00'da tekrar başlanacak.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler