YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM'de bu hafta...
TBMM'de bu hafta...
11 Aralık 2011 11:07
Meclis, bu hafta da 2012 yılı bütçesi üzerindeki mesaisini sürdürecek.

TBMM Genel Kurulunda, 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı üzerindeki görüşmelere bu hafta da devam edilecek.   

Genel Kurulda; yarın Sağlık Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Kalkınma Bakanlığı, TÜİK, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri görüşülecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TSE, TÜBA, Milli Savunma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, YURTKUR, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı bütçeleri 13 Aralık Salı günü ele alınacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Orman ve Su işleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, DSİ, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bütçeleri 14 Aralık Çarşamba günü görüşülecek.

Genel Kurulda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve gelir bütçesi üzerindeki görüşmeler ise 15 Aralık perşembe günü yapılacak, ardından 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu tasarısının ilk 5 maddesi ele alınacak.

Tasarının; 6-11. maddeleri 16 Aralık Cuma günü, 12-18. maddeleri 17 Aralık Cumartesi günü, 19-23. maddeleri ise 18 Aralık Pazar günü görüşülecek.

 TBMM Genel Kurulu, bütçe görüşmelerine her gün saat 11.00'de başlayacak ve günlük programın bitimine kadar çalışacak.

Komisyonlar

Bütçe görüşmeleri nedeniyle siyasi parti grup toplantıları yapılamayacak. Bazı komisyonlar ise çalışmalarını sürdürecek.

TBMM Dışişleri Komisyonu, 15 Aralık Perşembe günü uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren yasa tasarılarını ele alacak.

Yeni anayasa çalışmalarını sürdüren TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında 13 Aralık Salı günü toplanacak. Komisyon bünyesinde oluşturulan alt komisyonlar da kurum ve kuruluşların görüşlerini alacak.     

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler