YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM gündeminde bu hafta...
TBMM gündeminde bu hafta...
12 Aralık 2010 10:12
2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının görüşmeleri yarın başlıyor.

2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının TBMM Genel Kurulundaki görüşmeleri başlıyor. Yarın başlayacak görüşmeler, 26 Aralık Pazar günü sona erecek.

Görüşmeler, resmi tatil günleri dahil, her gün saat 11.00'de başlayacak. 13.00-14.00 saatleri arasında ara verilecek görüşmelere, günlük programın tamamlanmasına kadar devam edilecek.

13 gün sürecek bütçenin tümü üzerindeki görüşmelerin ilk ve son gününde Genel Kurul saat 13.00'de toplanacak.

Bütçe görüşmelerine, 18 Aralık Cumartesi günü yapılacak CHP'nin olağanüstü kurultayı nedeniyle bir gün ara verilecek.

Bütçenin tümü üzerinde gruplar ve Hükümet adına yapılacak konuşmalar, Hükümetin sunuş konuşması hariç, birer saat ile sınırlandırılacak. Bu süre, birden fazla konuşmacı tarafından kullanılabilecek. Kişisel konuşma süresi ise 10'ar dakika olacak.

Kamu idarelerinin bütçeleri üzerindeki görüşmeler 14 turda tamamlanacak. Turların bitiminden sonra Bütçe Tasarısının maddeleri oylanacak.

Görüşmelerde, gruplar ve Hükümet adına yapılacak konuşmalar 1, 2, 6 ve 9. turlarda 50'şer; diğer turlarda 40'ar dakika; kişisel konuşmalar 5'er dakika olacak. Kişisel konuşmalarda her turda biri lehte, biri aleyhte olmak üzere iki üyeye söz verilecek.

Her tur için soru-cevap işlemi 20 dakika ile sınırlandırılacak.

Bütçe görüşmelerinin sonunda gruplara ve Hükümete birer saat, kişisel konuşmacılara 10'ar dakika süre verilecek.

TBMM Genel Kurulunu, görüşmelerin ilk ve son günü TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin yönetecek.

GÖRÜŞME TAKVİMİ

13 Aralık Pazartesi: Bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler.


-14 Aralık Salı:

1. tur: Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sayıştay, RTÜK, Anayasa Mahkemesi, Başbakanlık, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü.

2. tur: Hazine Müsteşarlığı, BDDK, SPK, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, TİKA, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, AB Genel Sekreterliği.


-15 Aralık Çarşamba:

3. tur: MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, TODAİ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, DPT, TÜİK, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı.

4. tur: Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, TDK, TTK, TÜBİTAK, TÜBA, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, YURTKUR.


-16 Aralık Perşembe:

5. Tur: Gümrük Müsteşarlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, SHÇEK, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü.

6. Tur: Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Denizcilik Müsteşarlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı.


-17 Aralık Cuma:

7. Tur : Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, DSİ, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü.

8. Tur : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi, TAEK, MTA, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü.


-19 Aralık Pazar:

9. Tur: Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Dış Ticaret Müsteşarlığı, İGEME.

10. Tur: Adalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Yargıtay, Danıştay.

KOMİSYONLAR

Sporda şiddet komisyonu, 13-14-15-16-17 Aralık günleri toplanarak Ankara ve Dumlupınar Üniversiteleri, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Kulüpler Birliği Başkanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı ve Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanlığından ilgilileri dinleyecek.

TBMM Genel Sekreterliğinin TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği Belgesini almaya hak kazanması dolayısıyla, 13 Aralık günü TBMM Tören Salonunda tören düzenlenecek.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler