YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM bu hafta son mesaisini yapacak
Türkiye Büyük Millet Meclisi bu hafta 24. Dönem 5. Yasama Yılı'nın son mesaisini yapacak. İşte kritik haftada yasalaşmayı bekleyen düzenlemeler...
TBMM bu hafta son mesaisini yapacak
30 Mart 2015 / 22:32 Güncelleme: 30 Mart 2015 / 22:41

Kanal A Muhabiri Pınar Ağca'nın haberi:

Meclis için artık kritik hafta.  Milletvekilleri bir yandan genel merkezlerden adaylık listelerinin çıkmasını bekliyor, diğer yandan son düzenlemeleri yasalaştırmak için çalışıyor.

Adaylık listeleri 7 Nisan'da Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek, Meclis ise 5 Nisan'a kadar çalışacak. Milliyetçi Hareket Partisi ile Halkların Demokratik Partisi grup toplantılarını tamamlamış, sahada seçim çalışmasına başlamıştı. AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ise  son grup toplantılarını yarın yapacak.

Genel Kurul'da ise yasalaşmayı bekleyen tasarı ve teklifler var. Milletvekilleri, iş sağlığı ve güvenliği tasarısı, elektrik piyasası kanununda değişiklik yapan tasarı, aile paketi, Yargıtay teklifi ve AK Parti'nin siyasi partilerin kapatılmasına ilişkin düzenlemeyle ilgili anayasa değişikliği teklifi üzerinde mesai yapacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tasarının, 1 Nisan çarşamba günü Genel Kurul'da ele alınacağını söyledi.
Meclis Anayasa Komisyonu'nda ise AK Parti'nin verdiği milletvekilli seçilme yaşını 18'e düşüren teklif bulunuyor. Düzenleme yasalaşsa bile 7 Haziran seçiminde uygulanamayacak.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler