YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM Başkanı Çiçek'ten 'Babalar Günü' mesajı
TBMM Başkanı Çiçek'ten 'Babalar Günü' mesajı
15 Haziran 2013 15:29
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Çınar ağacı gibi ailesine kol kanat geren tüm babaların ve baba adaylarının, Babalar Gününü kutluyorum" dedi.

Babalar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Çiçek, insanın en çok huzur ve güven duyduğu yerlerin en başında aile ortamı geldiğini belirtti.

Çocukların hayata tutundukları yer olan ailenin, bu nedenle toplumun temel taşı olduğunu vurgulayan Çiçek, şunları kaydetti:

"Çocukların en değerli varlıkları anne babalarıdır. Geleceğe anne babalarının himayesinde ve rehberliğinde ilerlerler. Onların hayata ilişkin kaygılarını gideren de anne babalarıdır. Duyguları paylaşmanın dostluk, kardeşlik bağlarını güçlendirici bir etkisi vardır. Aramızdaki bağı güçlendirmek için birbirimize duyduğumuz sevgiyi paylaşmamız gerekir. Babalar günü de aramızdaki bu bağları pekiştirmek için özel günlerden biridir. Değişik nedenlerle birbirini ihmal eden ailelerin mutluluktan pay kapmaları için, bugün güzel bir fırsattır. Birbirimize ifade etmekte cömert olmamız gereken sevgi ve saygı hislerimizi paylaşmamız bizleri birbirimize daha çok kenetleyecektir."

Çiçek, bugün aynı zamanda 1 milyon 25 bin gencin geleceklerini inşa etmeleri için önemli bir gün olduğuna da işaret ederek, "Gençlerimiz aklın ve bilimin ışığında kendilerini geliştirmek için bir sınava gireceklerdir. Genç kardeşlerime girdikleri sınavın sadece bir başlangıç olduğu bilincinde olmalarını hatırlatıyor, başarılar diliyorum" ifadelerini kulladı.

TBMM Başkanı Çiçek, Babalar Gününde, babaların çocuklarına duydukları sevgiyi yalnızca gözleriyle değil, sözleriyle ve davranışlarıyla da dile getirmelerini tavsiye ederek, "Çınar ağacı gibi ailesine kol kanat geren tüm babaların ve baba adaylarının, Babalar Gününü kutluyorum" dedi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler