YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM Başkanı Çiçek, dinlenen milletvekilleri için harekete geçti
TBMM Başkanı Çiçek, dinlenen milletvekilleri için harekete geçti
28 Şubat 2014 11:20
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbulCumhuriyet Başsavcılığı'ndan, milletvekilleri hakkında mahkeme kararıyla dinlenme yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi istedi.

Çiçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazdığı yazıda, son günlerde bazı basın yayın organlarında bir kısım şahısların soruşturma kapsamında mahkeme kararıyla dinlendiği yönünde haberlerin yer aldığını ifade ederek, söz konusu haberlerin incelenmesi neticesinde dinlendiği iddia edilen kişiler arasında TBMM üyelerinin de bulunduğunun görüldüğünü kaydetti. 

Anayasa'nın 83. maddesiyle düzenlenen "yasama dokunulmazlığı" kapsamında milletvekilleri hakkında dinleme kararı verilmesinin hukuken mümkün olmadığını ifade eden Çiçek, "Başkanlığımız tarafından bundan sonra yapılacak işlemlere esas olmak üzere, iddia olunduğu şekilde bir kısım milletvekilleri hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığının Başkanlığımıza bildirilmesi ve yasa dışı işlemler hakkında gereğinin yapılmasını rica ediyorum" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler