YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Ramazan gelmeden orucunu tutmam
Meclis Başkanı Cemil Çiçek, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve olası adaylarla ilgili sorulara 'Ramazan ayı gelmeden nafile oruç tutarım da Ramazan orucu tutmam' yanıtını verdi.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Ramazan gelmeden orucunu tutmam
24 Nisan 2014 / 19:03 Güncelleme: 24 Nisan 2014 / 19:04

TBMM Başkanı Cemil Çiçek gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Çiçek'e Başbakan Erdoğan'ın dün yayımladığı 1915 olaylarına ilişkin taziye mesajı ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili konular soruldu.

'En büyük sorumluluk Ermeni Diasporasında'

Meclis Başkanı Çiçek, bu adımdan sonra Ermeni diasporasına büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

'Geleceğin barış içerisinde olmasını istiyoruz. Bizim Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yıllardan beri sürdürdüğümüz dış politikanın temel ilkesi yurtta sulh cihanda sulhtur' diyen Çiçek, Ermeni diasporasına çağrıda bulundu: 'Sağlıklı bir gelecek kurma noktasında herkesin gayret etmesi lazım. En büyük sorumluluk diasporaya düşüyor. Maalesef diaspora geçmişte yaşanan acıları Türkiye'ye karşı bir karalama kampanyasına dönüştürdü.'

Çiçek sözlerine şöyle devam etti:

'Bugün Avrupa Birliği olmazdı'

'Savaşlar üzerinden, geçmişte yaşanan acılar üzerinden politika geliştirilecek olsa bugün AB olmazdı. AB'nin önde gelen ülkeleri tarihte yüzyıl savaşlarını yaşadı, büyük katliamlar oldu, kanlı hesaplaşmalar oldu. Ama bugün AB, Türkiye'nin de yer almaya çalıştığı uluslaslarası bir birliktir. Dolayısıyla meseleye bir de bu açıdan bakmak gerekir diye düşünüyorum.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri

Günlük politikayla ilgili. Günü gelsin. Ramazan ayı gelmeden ben Ramazan orucu tutmam. Nafile oruç tutarım da Ramazan orucu tutmam.'

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler