YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı'ndan laiklik açıklaması!
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı'ndan laiklik açıklaması!
26 Nisan 2016 14:45
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Yeni anayasa çalışmamızda laiklik var, bu konuyu tartışmış bile değiliz."

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'tan "laiklik" tartışmalarına ilişkin bir açıklama geldi.  

"Sorun laiklikte değil, laikliğin uygulanmasında" diyen Şentop, AK Parti'nin anayasa teklifinde laiklik olduğunu söyledi.

CHP'nin TBMM'de konuyu gündeme getirmesi üzerine söz alan Naci Bostancı,"AK Parti Grubunun laiklikle hiçbir problemi yoktur, bu bir. MYK'ya katılıyorum, AK Parti aynı zamanda bir anayasa taslağı hazırlıyor, Anayasa taslağı hazırlanırken hiç böyle bir gündemimiz yok" dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman dün yaptığı açıklamada, yeni anayasada laiklik tarifinin olmaması gerektiğini belirtmiş ve "dindar anayasa" vurgusu yapmıştı.

Laiklik
 // Ertuğrul Çaylar
Osmanlıda iiki meclis vardı. Şeyhülislamla DİVAN meclisi islam alemini idare ederdi. ikinci meclis, Şeyhülislamın bulunmadığı DİVANİ HÜMAYYÜN meclisi idi. Yani Hümayyün=hümanist Avrupalılar Din ile Devlet işi ayrıcalığını bizden görünce 1789 frasız ihtilalinde Yasak bulunan dindarları kiliseden böyle temizleyip iktidarı kiliseden almış oldular. Düşününki Papazlarla fransız başkanının anlaşması bizim dinimize neden uygulansın?
...
26 Nisan 2016 Salı 16:35
 // mustafa
Yanayasa da laiklik olsun, ama bunu suistimal edecek zihniyete pirim vermeden. tarif edilsin. yoksa gelecekte birileri dindar avına çıkar....
26 Nisan 2016 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler