YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tayyip'in elini öperim, Sarıgül'ün elini öpmem!"
Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye resmi başvuru yapmasının ardından parti içinde tartışmalar başladı. CHP'li Savcı Sayan canlı yayında parti yönetimine sert eleştiriler getirdi.
"Tayyip'in elini öperim, Sarıgül'ün elini öpmem!"
01 Kasım 2013 / 07:59 Güncelleme: 01 Kasım 2013 / 08:00

Deniz Baykal’'a yakınlığıyla bilinen CHP’'li Savcı Sayan katıldığı bir televizyon programında Sarıgül’'ün CHP'’ye geçişine sert bir şekilde tepki gösterdi.

Sarıgül’'le ilgili bir sorunu olmadığını belirten Sayan, CHP'’nin etik davranmadığını ileri sürdü. Sayan, “CHP öncelikle Sarıgül’'den özür dilemek zorundadır” ifadesini kullandı.

Sarıgül için CHP 100 sayfalık yolsuzluk dosyası hazırladı

Savcı Sayan, özre sebebi olarak da, CHP'’nin daha önce Mustafa Sarıgül hakkında hazırladığı 100 sayfalık yolsuzluk ve rüşvet raporu olarak zikretti.

Sayan şöyle konuştu:

"Baykal'’ın tasfiyesinden sonra biz Gandi’yiz, yüzde 30-40 oy alırız, alamazsak istifa ederiz dediler. Alamadılar, istifa etmediler. Baktılar ki AK Parti’'yle mücadele edemiyorlar şimdi de Sarıgül bizi kurtarsın diye onun kapısına gittiler.

Türkiye’'yi dizayn etmek isteyenler Sarıgül’'ü istiyorlar. Sarıgül'’ü başarılı gördüler. Ama Sarıgül aslında bir lider dublörüdür.

Amaçları Sarıgül'’ü genel başkan yapmaktı. Kılıçdaroğlu bir ara istasyondur. Sarıgül’'ün arkasında başka güçler var. 2004'’te Amerika’'da Zeyno Baran’'la, Ebru Bozacıoğlu’'yla birlikte ABD Büyükelçiliği, Dinç Bilgin vasıtasıyla Sarıgül’'le ilişkiye geçtiler. “Kesin CHP'’nin başına geçmen lazım, bunun ilk adımı Baykal’'ı devirmektir. CHP Cumhuriyet'’in sigortasıdır” dediler.

Savcı Sayan bu sözleri söylerken, Sarıgül hakkında CHP'’nin hazırladığı yolsuzluk dosyalarını da kameralara gösterdi.

"Tayyip'in elini öperim, Sarıgül'ün elini öpmem "

Sayan programın sonlarına doğru, üslubunu daha da sertleştirerek Sarıgül’'ün, Türkiye'’nin başına tuzak olarak getirildiğini savundu. Sayan, “Tayyip Erdoğan’'ı 2 milyon Sarıgül'’e değişmem. Tayyip’'in elini öperim, Sarıgül'’ün elini öpmem” ifadelerini kullandı.

 

STARGAZETE

 

FİZYOGRAFİ
 // DÜNYANIN EN FİZYONOMİK ADAMI
Valla ben bu Sarıgül'ün bütün hareket ve gülücüklerini yapmacık ve sahte buluyorum. Benim nazarımda Kılıçtaroğlu, bu adamın yanında daha sevimlidir. Hatta Kamer Genç bile bu adamdandan daha dürüst.
Not: Ak Partiliyim...
01 Kasım 2013 Cuma 12:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler