YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tayyip kardeşim için hazırım"
Berlusconi'den Erdoğan'a mesaj: Tayyip kardeşim ne istiyorsa yapmaya hazırım
"Tayyip kardeşim için hazırım"
01 Haziran 2010 / 20:02 Güncelleme: 01 Haziran 2010 / 20:02

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, İsrail'in yardım gemisine saldırısına tepki göstererek, ''Tayyip kardeşim ne istiyorsa yapmaya hazırım'' açıklamasını yaptı.
 

İtalya'da Papalık Devletlerle İlişkiler Sekreteri Fransız Başpiskopos Dominique Mamberti ve İtalya Devlet Sekreteri Gianni Letta ile bir araya gelen Başmüzakereci Egemen Bağış, daha sonra İtalya Başbakanı Berlusconi tarafından özel konutunda kabul edildi.
 

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren sivil gemilere Akdeniz'de saldırmasını, izahı mümkün olmayan olay olarak değerlendiren Berlusconi, Bağış aracılığıyla Başbakan Erdoğan'a şu mesajı gönderdi;
 

''Tayyip kardeşime söyleyin ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.'' Kabulde İsrail'in yaptığını izahının mümkün olmadığını söyleyen Berlusconi, ''Bu olayın mantıkla izahı mümkün değil. Bu olay İsrail çıkarlarına da hizmet etmeyen bir olaydır.'' dedi.
 

Bağış da, görüşmenin ardından Berlusconi'nin mesajını telefonla Başbakan Erdoğan'a iletti. CHA

berduşconi ye bir güvenebilsek??
 // ibrahim çelikoğlu
Berluşconi çok zengin,nerede durduğunu anlayamayız.Halbuki İtalyan'larda Akdenizli adet ve gelenekleri Türk'ler gibi.Yunanlı gibi.
Berlisconi'nin elinde bir fırsatta var.Türk'leri AB'ye alır.Türk'lerin arkasında tüm Müslüman devletler.Bu kadar basit.Dünya birleşir.Dünya'nın her tarafında hukuk aynı.Kimsenin hakkına tecavüz edilemiyor.AB işlerini tam yoluna koyar bu kadar millete mal yetiştiremez.Fabrikalar gece gündüz çalışır.Ceplerde,dolar taşar......
01 Haziran 2010 20:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler