YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Erdoğan'ın dönüştürücü, karizmatik liderliği ile yüzyılda çıkan bir lider olduğun söyleyerek, “Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz” dedi.
"Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz”
03 Haziran 2013 / 19:13 Güncelleme: 03 Haziran 2013 / 19:18

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Habertürk Tv'de gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Gezi Parkı nedeniyle yapılan eylemlere müdahale eden polisin uygulamalarına yönelik bazı eleştirilerin haklılığına vurgu yapan Akdoğan, "Burada bir takım yanlışlıklar olabilir.

İlk anda uygulanan polisin müdahalesinden dolayı bir takım eleştirilerde haklılıklar olabileceği gibi, daha sonra polis çekilirken polise dönük şiddet var. Bunun üzerine polisin gaz kullanması var. Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'ne dönük bir saldırı imha etme, işgal etme saldırısı var. Polisin buradaki uygulaması ile birinci etaptaki uygulamalarını birbirine karıştırmamak lazım. Dün gece kaymakamlık binalarına saldırıldı. Karşıyaka ilçe binamız yakıldı. Birçok yerde yollar kesiliyor, araçlara saldırılıyor. Yani burada tamamen devlet otoritesi ortadan çekilecek mi? Şu anda Taksim Meydanı açıldı. İsteyen orada dolaşabiliyor. Birilerinin normal yaşama müdahaleler etmesi bu başka bir şey. Buna karşı polis elbette gereken tedbirleri alma durumundadır. Farklı maksatlarla orda bulunan insanlar var. CHP'liler demokratik eylem yapamazlar mı? Elbette yapabilirler. Ama sen yolu kesersen, mahalle arasında bir çatışma çıksın diye uğraşırsan bu başka bir durumdur. Bu demokratik bir eylem olarak görülemez" dedi.

Yaşananları 28 Şubat sürecine benzeten Akdoğan, "İlk başta belediyenin bunun iletişimini tam yönetemediği görüldü. Ne yapılmak isteniyor? Yanlış lanse edilen nedir? Bunu doğru anlatmak lazım. Milyonlarca ağaç dikmiş bir iktidarı siz doğa katliamı yapmakla suçluyorsunuz. Ama diğer taraftan bunu bir tertibe çevirmek, hükümeti yaralamak veya devirmeye dönük başka bir provokasyona çevirmek bu ayrı bir konu. Bunun 28 Şubat'taki bir takım uygulamalardan ne farkı var? Farklı alanlarda siz iktidarı köşeye sıkıştırmak veya siyaseti tanzim etmek için bir takım müdahalelerde bulunuyorsunuz. Bu kabul edilebilir bir durum olarak görülemez" diye konuştu.

"Önümüzdeki yıl seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimi, buna dönük bir prova gibi de belki anlaşılabilir”

Eylemlerin farklı sebeplerle yapıldığını, karşı blok oluşturmaya çalışıldığını kaydeden Akdoğan, "Belki de önümüzdeki yıl seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimi, buna dönük bir prova gibi de belki anlaşabilir. Yani bir karşı blok oluşturmak, insanları sokağa dökmek. Başbakanımız üzerinden yürüyen bir şey var. Farklı insanların farklı sebeplerden bir sorunu olduğu anlaşılıyor. Herkes dertlerini Başbakanın üzerinden farklı sıkıntılarını bu olayı bahane ederek, fırsatçılık yaparak gündeme getirmenin derdi içinde" şeklinde konuştu.

"Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz”

Yapılan eylemlerle Başbakan Erdoğan'ın imajını zedelemek isteyenlerin olduğunu ifade eden Akdoğan, "Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz. Yüzyılda çıkan bir liderdir Başbakan. Dönüştürücü, karizmatik liderliği ile. Şu anda böyle başka bir lider de yoktur. Türkiye'nin değişim dönüşümü de bu liderlik üzerinden yürümektedir. Önümüzdeki yıl seçimler vesaire doğrudan Sayın Başbakanımızın imajına zarar vererek burada farklı siyaset mühendislikleri yapmak isteyenler, şunu çok iyi bilsinler bu halk da Başbakanına sahip çıkar. Biz de liderimizi bu tür şeylere feda etmeyiz. Bu arada elbette, bize destek vermeyen, bizim gibi düşünmeyenleri de kucaklamak elbette bizim de görevimizdir. Bu başka bir şeydir. Ama farklı yöntemlerle insanları sokaklara dökerek burada bir iktidarı devirmeye dönük veya Tayyip Erdoğan'ın imajını zedelemeye dönük bir girişim varsa buna da pabuç bırakmayız" dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler