YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tayyip Erdoğan grevde!
Tayyip Erdoğan grevde!
Tayyip Erdoğan grevde!
30 Nisan 2008 / 09:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

1 Mayıs'ta Taksim'e yürümek isteyen sendikalara Kazlıçeşme'yi öneren Başbakan Erdoğan’ın, RP İstanbul İl Başkanıyken işçilerle grev önlüğü giydiği ortaya çıktı.


1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamakta ısrar eden sendikacılar için söylediği, “Ayakların başı yönettiği ülkede kıyamet kopar” sözleriyle tepki toplayan Başbakan Erdoğan’ın, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde darphane işçileriyle grev önlüğü giydiği ortaya çıktı. 7 Ağustos 1988 günü grev yapan Basın İş Sendikası’na bağlı işçileri ziyaret eden Erdoğan, çelenk götürüp anı defterini de imzalamıştı. Grevde 27. günlerini dolduran işçilere de, “Ülkemizde özellikle 1980 sonrası hükümetler işçi haklarına, insan onuruna yakışmayacak şekilde ilgisiz kalmaktadır. Alın teri kutsallığını yitirmiştir. Ülkemizde işçilerimiz, kira ücretlerini dahi ödeyemeyecek zorluklar içerisinde kıvranmaktadırlar. Bu zulme son verene kadar haklı ve kararlı mücadelelerin yanında olmayı, inancımızın bir gereği olarak, bir görev telakki ederiz” diye seslenmişti.


Şahin ve Kıyıklık da yanında


Erdoğan’ın 7 Ağustos 1988’deki ziyareti, ertesi gün Cumhuriyet gazetesinde yer aldı. Ziyaret sırasında çekilen fotoğrafta, Adalet Bakanı olan Mehmet Ali Şahin ile İstanbul milletvekili Feyzullah Kıyıklık’ın da eşlik ettiği görülüyor. (VATAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler