YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tayyar'ın tweet'i Meclis'i karıştırdı
Tayyar'ın tweet'i Meclis'i karıştırdı
28 Mart 2012 07:14
Şamil Tayyar'ın Twitter mesajı Meclis'i karıştırdı!

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a ''Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te'' yazdığını aktarmasına, CHP'li milletvekilleri sıralara vurarak protesto etti.

TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanun teklifinin görüşmelerine geçmeden usul tartışması sırasında, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce yerinden söz aldı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın Twitter'a ''Dört artı dört okulları değil meyhaneyi vurdu. CHP vekiller tam kadro Meclis'te'' yazdığını aktaran İnce, ''Bu yazıdan dolayı Şamil Tayyar, CHP grubundan özür dilesin'' dedi.

Bu sırada CHP'liler masalara vurarak Tayyar'ı protesto etti. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, ''Genel Kurul'da Twitter'dan değil kürsüden yapılan görüşlere cevap verilir'' diye konuştu.

CHP'lilerin protestolarını sürdürmeleri üzerine Yakut, ''Sayın Tayyar böyle bir yazı yazdıysa gelip açıklama yapsın'' dedi. Protestoların sürmesi üzerine Yakut, birleşime ara verdi.

İnce'nin verilen arada ''Bunu yazan ş...sizdir'' dediği duyuldu.

Verilen beş dakika aranın ardından usul tartışması üzerinde söz alan MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, ''Bu yazılanı kınıyorum'' dedi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan da Şamil Tayyar'ın yine Twitter üzerinden özür dilemesi gerektiğini kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, ''Hiç kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yoktur. Biraz önce sayın İnce'nin ifade ettiği ve kendi tüzel kişiliklerini hedef alan bu hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kim olursa olsun, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ortamda olursa olsun, Twitter ya da başka ortamda bu tür hakaretleri kabul etmiyoruz, reddediyoruz'' dedi. (AA)

Bu MHP
 // Akif Ersoy
seçimlerde sandığa gömülecek bir zihniyet kaldı sağdan gözsterip sola vağon olan MHP devam etsin CHP nin peşinden gitmeye,Erkan mumcular,Mesut Yılmazlar ,Ağar gibi kaybolacaksınız inşallah son pişmanlık fayda etmeyecek,gece gündüz ayık gezmeyenleri savunun imamhatiplere orta kısmına faydası olacak 4+4+4 e karşı çıkın siz kimsiniz gerçekten MHP sizmisiniz......
28 Mart 2012 10:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler