YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TAYAD'lılara taşlı sopalı saldırı
Saldırganlar TAYAD'lıların peşini bırakmak bilmedi, polis güçlükle önlem alabildi
TAYAD'lılara taşlı sopalı saldırı
25 Eylül 2010 / 17:29 Güncelleme: 25 Eylül 2010 / 17:30

Cezaevlerinde uygulanan tecritin kaldırılması için Ankara'ya yürüyen Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği üyeleri Bolu'da saldırıya uğrarken, taşlar ve sopalar havada uçuştu.
 

TAYAD üyesi yaklaşık 10 kişilik grup ''Cezaevlerinde sohbet hakkı uygulansın, tecrit uygulaması kaldırılsın'' yazılı yelekler giyerek İstanbul'dan Ankara'ya gitmek için yola çıkmışlardı.

Dün gece Bolu Dağı'nda konaklayan TAYAD üyesi grup sabah erken saatlerde Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı. D-100 Karayolu üzerinden Ankara'ya giden TAYAD üyelerine Bolu kent merkezi yakınlarında bir grup saldırmak istedi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin müdahalesi ile olay yatıştırıldı. İki kişi gözaltına aldı.

Polis gözetiminde yürüyen  TAYAD'lı ailelerin peşinden koşturarak saldıran şahıslar, dakikalar ilerledikçe şiddetin dozunu daha artırdı. Polis ekiplerinin, bazı saldırganları gözaltına almak istemesinden sonra taşlar ve sopalar havalarda uçuştu.

Tekme tokat birbirine giren iki grubu çevik kuvvet güçlükle ayırdı. Otobüs içinde de kavga devam edince polis biber gazı kullandı.
 

Saldırganların elinden polis ve jandarmanın yardımıyla kurtulan TAYAD'lı üyeler zorla otobüse bindirildi. Daha sonra polis otosuna bindirilerek Ankara'ya gönderildiler. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler