YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tatlıses'e ateş edilen araba bulundu
Tatlıses saldırısı sokuşturmasında 36 adrese baskın yapıldı ve 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 20 kişiden 6'sı ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
Tatlıses'e ateş edilen araba bulundu
17 Mart 2011 / 10:13 Güncelleme: 17 Mart 2011 / 12:05

İbrahim Tatlıses'in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan saldırı sokuşturmasında 36 adrese baskın yapıldı ve 20 kişi gözaltına alındı. Suikastte kullanılan kiralık otomobil ve kalaşnlkof silah Pendik'te ele geçirildi. Gözaltına alınanlar arasında 6 ay önce cezaevinden çıkan Abdullah Uçmak ismi dikkat çekti.

Pendik'teki evinde yakalanan Uçmak ile Tatlıses arasındaki düşmanlık 13 yıl öncesine dayanıyor. 1998'de Tatlıses'in aracına pompalı tüfek ile saldırmak suçundan yargılanan Uçmak ve iki adamını, o dönemde Tatlıses affederek tahliye olmalarını sağlamıştı. Uçmak ve Tatlıses barış yemeği yemişti.

2002'de ise TEM Stüdyosu'ndaki programının ardından aracıyla hareket ederken Tatlıses'e Gaziosmanpaşa Mevkii'nde ölüm pususu kurulmuştu. Saldırganlar programın saatini şaşırdığı için Tatlıses bu saldırıdan kurtulmuştu. Araçtakiler ise dün gözaltına alınan Uçmak'ın adamlarıydı. Uçmak'ın avukatı Ekrem Demirer, müvekkilinin olayla ilgisinin bulunmadığını söyledi. (Bugün)

İFADELERİ ALINAN 6 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 20 kişiden 6'sı ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan 20 kişiden 6'sı, ifadeleri alındıktan sonra bırakıldı. Aralarında Abdullah Uçmak'ın da bulunduğu 3'ü kadın 14 kişinin sorgusu ise devam ediyor.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, 2'si otomatik 4 silah, 7 cep telefonu, bilgisayar, CD ve çok sayıda doküman ele geçirildi.

Olayda kullanıldığı sanılan silahın da aralarında bulunduğu 4 silah, incelenmek üzerek kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

AA


 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler