YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tatbikat alanında 'duman' taktiği
TSK tarafından, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlatılan tatbikat devam ediyor. Hava taarruzunun yakılan lastikleri ile engellenmesinin ardından zırhlı birlikler ile kuşatma yapıldı.
Tatbikat alanında 'duman' taktiği
18 Ekim 2017 / 21:01 Güncelleme: 18 Ekim 2017 / 21:10

Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na yaklaşık 3 kilometre mesafede tır parkının karşısındaki alanda, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla sevk ve idaresinde, 28. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut emir komutasında yürütülen tatbikat, Irak Silahlı Kuvvetleri birliklerinin katılımıyla müşterek sürüyor.

Tatbikat alanının yaklaşık 300 metre ilerisinde tatbikat gereği düşman birliklerine ait mevziler ele geçirildi, tanklar manevra yaptı. Hava taarruzunun yakılan lastikleri ile engellenmesinin ardından zırhlı birlikler ile kuşatma yapıldı.

Temsili hedeflerin işgalinin ardından zırhlı birlikler ve askerler birliklerine geri çekildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, TSK tarafından 18 Eylül'den itibaren Silopi-Habur bölgesinde başlatılan tatbikatın üçüncü safhasına 26 Eylül'de başlandığı, bu aşamasının bölgeye intikal eden Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlik ve unsurların da katılımıyla müşterek yürütüleceği belirtilmişti.

resized_bdd60-a201039_05.jpgresized_9b83b-a201039_08.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler