YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taşgetiren: Cemaat bu dili kaldıramaz!
Cemaat medyasının 17 Aralık operasyonunda takındığı tavrı ve kullandığı dili eleştiren Ahmet Taşgetiren "Cemaat bu dili kaldıramaz" dedi.
Taşgetiren: Cemaat bu dili kaldıramaz!
03 Ocak 2014 / 08:57 Güncelleme: 03 Ocak 2014 / 09:04

24 TV'de 17 Aralık operasyonunu ve sonrasında gelişenleri değerlendiren Star yazarı Ahmet Taşgetiren, özellikle Cemaat medyanın dilinin savaş dili olduğunu belirtti.

Cemaat'in bu dili kaldıramayacağını söyleyen Taşgetiren, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş gibilerin üslubunun Cemaat mensuplarını da incittiğinin altını çizdi.

Ahmet Taşgetiren şöyle konuştu:

Bilmiyorum, ne kadar taşır Hizmet camiası Bülent Keneş dilini. Ne kadar taşır? Ben bir süredir yazdım. Hizmet medyasının savaş dilini bu camia taşıyamaz dedim.

Bu camia için mutfak bütçesinden kısan Anadolu kadınları var

Yani bu camianın içinde sade Anadolu kadınları var. Mutfak bütçesinden para ayırıp öğrenci bursu olarak onu kullanan kadınlar var. Bu camianın bünyesinde, Boğaziçi Üniversitesi'nin Fizik bölümünü birincilikle bitirip Moğolistan'a neredeyse karın tokluğuna öğretmenlik yapmaya giden genç insanlar var.

Bu insanlara savaş dilini taşıtmamak lazım

Bu insanlara bu savaş dilini taşıtmamak lazım. Bu savaş dili, dünyanın neresinde bir Türk insan varsa onun üzerine bir yük olarak biner. Onu savunma psikolojisi içine iter.

Türkiye son 11 yılda Batı'yı şaşırtan bir tırmanış yaşadı 

Şunu da görmek lazım, Türkiye son 11 yıl içerisinde Batı dünyasının öngörmediği biçimde bir tırmanış yaşadı. Batı dünyası, kendisine eklemli, kendisinin bir takım şablonlarını İslam dünyasına taşıyacak bir Türkiye'yi hayal ediyordu.

Batı'yla çatışmadık ama hassasiyetlerimiz var

Fakat Türkiye'nin, evet Batı dünyasıyla iyi ilişkiler sürdürmeye gayret etti ama Filistin gibi hassasiyetleri de oldu. İslam coğrafyasının örtülü bir sömürge statüsünden çıkması noktasında da bir takım çabaları oldu fikri anlamda, davranış anlamında... Bunun belli kesimlerin hoşuna gitmediğini söylemek mümkün. Bir ara hatırlarsınız, eksen kayması temaları işlendi. Yani Türkiye, İran'la, Ortadoğu'yla ilişkilerini geliştiriyor.

Kılıçdaroğlu Bürüksel'de Batı'ya "sizin asıl partneriniz benim" dedi

Hatta hatırlıyorum, Sayın Kılıçdaroğlu Brüksel'e gitti dedi ki: Ey Batı, ey Avrupa Birliği bu AK Parti sizinle ilişkileri sürdürüyor görünüyor ama asıl gönlü başka bir coğrafyada dedi. Şimdi ne bu? Siz bana bakın demek. Sizin Türkiye'deki asıl partneriniz, paydaşınız benim demek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler