YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taş atan 19 kişi adliyede...
Taş atan 19 kişi adliyede...
22 Mart 2010 13:12
Adana'da polise taş atan 19 kişi adliyeye sevk edildi...

Adana'da Nevruz kutlamaları ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının yıldönümünü bahane ederek düzenlenen korsan gösterilerde polise taş attıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında kızlarında bulunduğu 10'u çocuk 19 kişi adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığı operasyonda Nevruz ve Öcalan'ın yakalanma yıldönümünde korsan gösterilere katılarak, polise taş ve molotofkokteyli ile saldıran 19 kişi yakalandı.

Gözaltına alınan zanlıların sorguları tamamlanarak bugün adliyeye sevk edildi. Aralarında 2 kızın da bulunduğu S.K., A.K., M.A., K.D., C.Ö., R.D., F.K., Z.E. ve E.A. isimli zanlılar Adana Emniyet Müdürlüğü hizmet binasından, 10 çocuk ise Çocuk Şube'den önce sağlık kontrolüne ardından da adliyeye sevk edildi.

Zanlıların teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getiriliş yıldönümü olan 15 Şubat'ta ve Nevruzda yapılan izinsiz sokak gösterilerinde, Dağlıoğlu, Şakirpaşa ve Hürriyet Mahallesi'nde polise taş ve molotofkokteyli attıkları bildirildi.
Zanlıların, "Terör örgütü adına eylem yapmak" suçlamasıyla adliyeye sevkedildiği öğrenildi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler