YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarihimize kara bir leke olarak düşecektir
Tarihimize kara bir leke olarak düşecektir
13 Mart 2012 17:33
BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Sivas olayları davasının zamanaşımı nedeniyle düşmesinin Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini söyledi.

Tan, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, yıllardır sonucu beklenen Sivas davasının düşmesini ''fiyasko'' olarak değerlendirdi. Bugün verilen kararın Türkiye siyasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini belirten Tan, bu durumun sorumlusunun 10 yıldır iktidarda bulunan AK Parti olduğunu iddia etti.

Sivas davasında olduğu gibi Hrant Dink cinayeti davasında da sonuca ulaşılamadığını ileri süren Tan, ''Bu cinayeti işleyenler ile üzerini örtenler aynı çevrelerdir'' dedi. Altan Tan, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, ''Aldığın yüzde 50 oya güvenme. Mazlumun ahı, indirir şahı. Kul senin hakkından gelmezse, Cenab-ı Allah gelir'' ifadelerini kulandı.

BDP'li Önder'in basın toplantısı

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, İstanbul Esenyurt'ta 11 işçinin hayatını kaybetmesinin iş cinayeti olduğunu söyledi.

Önder'in, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Şanlıurfa Miletvekili İbrahim Binici ile birlikte Meclis'te düzenlediği basın toplantısına, Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Güneş Cengiz ve bir grup taşeron işçi katıldı.

İstanbul Esenyurt'ta 11 işçinin hayatını kaybetmesinin iş cinayeti olduğunu belirten Önder, bu ülkede sürekli yoksulun, işsizin, işçinin canına kasteden sistemi lanetlediğini söyledi. Önder, bu ülkede tartışılmayan tek bir hürriyetin bulunduğunu onun da teşebbüs ve kar hürriyeti olduğunu ileri sürdü. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler