YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarhan'dan Kuzu'ya gönderme
YARSAV Başkanı Tarhan'dan Kuzu'ya gönderme.
Tarhan'dan Kuzu'ya gönderme
05 Mart 2010 / 18:20 Güncelleme: 05 Mart 2010 / 18:48

Yargıçlar ve Savcılar Birliği(YARSAV) Başkanı Emine Ülker Tarhan, 'Bağımsız Yargı ve Anayasal Düzenlemeler' konulu panele rahatsızlığı nedeniyle son anda katılamayan AK Parti Milletvekili ve Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya gönderme yaptı.

Kuzu'nun rahatsız olduğunu son anda ileterek katılmadığını dile getiren Tarhan, "Sayın Kuzu'ya acil şifa diliyorum. Bu aksaklıktan dolayı konuklardan özür diliyorum." dedi. Kuzu'nun bulunmamasından dolayı kalan zamanı değerlendireceğini söyleyen Tarhan, Kuzu'nun YARSAV üyesiyle ilgili yaptığı bir açıklamaya gönderme yaparak, "Yargılama yapma niyetiyle burda toplanmadık." diye konuştu.

Noterler Birliği'nde düzenlenen panelde Tarhan, YARSAV'ın kuruluşuna ilişkin süreci anlatarak güncel yargı konuları hakkında fikirlerini açıkladı.

YARSAV'ın düzenlediği panele Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in yanı sıra HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz ile avukatı, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu katıldı.

Panelistler, konuşmalarında yargı reformu ile yargının yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. CİHAN

Yargıç ve savcılar siyaset yapamaz...
 // ibrahim çelikoğlu
Yargıç ve savcılar hukuk'çudur.Hukuk olmazsa olmazlardandır.Laik Devlet,sosyal statüsü,demokrasi hukuksuz olmaz.Hukukçular taraf tutamaz çünkü;Devletin düzeni hukuk'la yürür.Hukuk'çular yanlış yaparsa,siyasetçilerin temiz ve dürüst olanlarını anlayamaz ve seçtiğinin kim olduğunu bilemez.Yemin eden siyasetçi veya kamu görevlisi olsun,ettiği yemini tutamıyacak kadar hastaysa,böyle günleri yaşarız.Siyaset yargıya,yargı siyasete,ahlaksızca sirayet etmek ister.A...
06 Mart 2010 16:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler