YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraftar cinayeti davasından karar çıktı
Taraftar cinayeti davasından karar çıktı
17 Nisan 2014 16:10
Eskişehir’de bir taraftar grubuna yönelik edilen küfür sonrasında çıkan kavgada 1 kişiyi öldürdükleri 5 kişiyi de yaraladıkları iddia edilen 3 zanlı 55’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

18 Ağustos 2013 tarihinde Derman Caddesi’ndeki bir tekel bayi önünde meydana gelen olayda; Eskişehirspor taraftar grubu hakkında internet sosyal paylaşım sitesi üzerinden yorum yapan kişiler ile bu gruba üye olanlar arasında kavga çıkmıştı. Kavgada, 1 kişinin ölümüne 5 kişinin ise yaralanmasına neden oldukları iddia edilen A.F.C., H.Ç., H.G., S.K. M.T. ve M.D.’in yargılanmasına Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan H.G., kendisinin olay günü ateş etmediğini ileri sürerek, “Ben otomobil kullanıyordum. Kimseyi öldürmedim. Kimseye ateş etmedim. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Diğer sanık H.Ç. ise, “Bize ateş edildi. Olayların bu noktaya geleceğini bilmiyorduk. Pişmanım” diye konuştu.

Pişman olduklarını dile getiren diğer sanık AF.C. ise şunları söyledi:

“Öldürmek ya da yaralama gibi bir kastım yoktu. Kendim teslim oldum. Keşke ben ölseydim.”

Mahkeme heyeti son duruşma karar verdi. Buna göre heyet, tutuklu sanıklar H.G., H.Ç. ve A.F.C.’in yaralama ve kasten öldürmek suçlarından 55’er yıl hapis cezasıyla cezalandırılmalarına ayrıca, tutuksuz sanıklar M.D., S.K., B.T.’in beraatına karar verdi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler