YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraf, yine bombayı patlattı!
Taraf, yine bombayı patlattı!
Taraf, yine bombayı patlattı!
13 Ağustos 2008 / 11:57 Güncelleme: 13 Ağustos 2008 / 00:00

Ergenekon davası sanığı emekli Orgeneral Şener Eruygur’un üzerinden çıkan belgeler CÇG’nin 18 Nisan 2004 seçimi öncesi AK Parti ve DTP’ye karşı ittifak arayışı yaptığını ortaya çıkardı.


AK Parti’ye karşı gerilimin TSK öncülüğünde yapılması ve halkın rahatsız olduğu uygulamalardan istifade edilerek Laiklik yerine, Kamu Yönetim Yasa Tasarısı, Irak, Kıbrıs, Yunanistan ve Ermenistan, Bartelemeos, Ruhban Okulu’nun seçilmesi isteniyor.


Hükümeti Yıpratma Faaliyetleri


Ankara’da Melik Gökçek ile Tayyip Erdoğan arasındaki güvensizlik ortamından istifade edilerek, Melih Gökçek’in saf dışı edilmesi ve Turgut Altınok’un DYP’ye angaje edilmesi,


Gerilimin TSK öncülüğünde AK Parti’nin tabanını da rahatsız eden uygulamalarından istifade edilerek yaratılabileceği,


Etnik köken ayrımcılığı yapması ve gayri ahlaki tutum ve davranışları kullanılarak kamuoyunda küçük düşürülmesi önem arz etmektedir.


Merkez Sağa Birleşin Çağrısı


‘Mahalli Genel Seçimler Öncesi Ortamın Şekillendirilmesi’ başlıklı bölümde, ülke genelinde AK Parti, Doğu ve Güneydoğu’da DEHAP’ın muhtemel başarılarını engellemek amacı ile merkez sağda alternatif bir partinin güçlendirilmesi, AK Parti ve DEHAP’a karşı seçim ittifakı yapılması projeleri üzerinde çalışıldığına yer veriliyor.


AK Parti Kan Kaybetsin


Belgede, Mahalli Genel Seçimlere kadar merkez sağda alternatif bir partinin yaratılmaması halinde AK Parti’nin seçimden güçlenerek çıkacağına yer verilerek, TBMM’nin şekillendirilmesinin zorunlu olduğu ifade ediliyor.


AK Parti milletvekillerinin siyasi geçmişi incelendiğinde, bir kısmının yönetimden ve mevcut durumdan rahatsız olduğu, bir kısmının da bir kriz durumunda partiden kopabileceği göz önüne alınarak, krizin suni bir gerilimle kontrollü bir şekilde tırmandırılabileceği değerlendirilmektedir 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler