YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraf yazarından isyana çağrı
Taraf yazarı Yiğit Karaahmet bugünkü köşesinde skandal denilebilecek bir yazı kaleme aldı. Karaahmet alenen, Alevileri isyana çağırdı.
Taraf yazarından isyana çağrı
15 Mart 2014 / 22:02 Güncelleme: 15 Mart 2014 / 22:04

Taraf yazarı Yiğit Karaahmet bugün yazdığı 'Sol duyu' başlıklı köşe yazısında Berkin Elvan'ın ölümü ve ardından Okmeydanı'nda DHKP-C terör örgütü tarafından öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun durumunu irdeleyen skandal bir yazı kaleme aldı.

Yaşanan elim olayların ardından Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu yaşadıkları acılara rağmen itidal çağrısı yaparken, Taraf yazarı Karaahmet, bir provokatör gibi Alevileri kendilerini savunmak için isyana çağırdı.

Karaahmet yazısında, "Berkin Elvan için pek çok insan 'Ne işi varmış sokakta o çocuğun?' derken kimse çıkıp da Burak Can için 'Peki onun ne işi varmış yas tutan bir mahalleyi basmaya giden eli sopalı insanların arasında?' demedi" diyerek Burak Can'ın ölümünü adeta haklı göstermeye çalıştı.

Karaahmet, Aleviler'i düşman işgali altında yaşayan bir grupmuş gibi göstererek yazısında, "Onlar sadece o gün değil her Allah'ın gecesi mahallesinde nöbet tutmak zorunda. Sen İstanbul'un savunulacak tek yerinin Taksim Meydanı olduğunu sanıp, gözlerini dinlendirirken şehrin gettoları yanıyor" diyerek akıl almaz bir saptamada bulundu.

Karaahmet yazısında, sanki Burak Can'ın öldürüldüğü gün oradaymış gibi gerçekleri çarpıtarak, "Berkin Elvan'ın annesi evinde yasını tutarken o sokağa girmek istiyorlar. Saldırıyorlar. Ne yapsın yani o devrimciler? Tabii ki mahallelerini savunacaklar. Barikatları kaldırıp polislere Dostoyevski mi okusunlar? Provokasyonmuş. Ne provokasyonu? Provokasyonun babasını, cenazenin kalktığı gün birilerinin eline silah verip o mahalleye gönderen yapıyor" diyerek asıl provokasyonu kendisinin yaptığının farkına varmıyor!

Karaahmet yazısında ayrıca bir gerçeği daha gizlemeye çalışarak, Burak Can'ın öldürülmesini üstlenen terör örgütü DHKP-C'nin bu provokasyonu yapmadığını ileri süren satırları da kaleme aldı: O devrimciler, cepheliler; provokasyon yapmak istese sen sanıyor musun milyonlarca insan birbirinin ayağına bile basmadan Okmeydanı'ndan Feriköy'e yürüyebilirdi?

Karaahmet yazının sonunda, sanki bunca can kaybı yetmezmiş gibi halkı isyana çağırıp, "Bırak herkes isyanını kendisi yaşasın. Herkes mahallesini bildiği gibi korusun. Bırak artık halkı isyandan soğutma kafasını. Çare Drogba değil canım benim, çare isyan. Ama bilmediğin, etmediğin, anlamadığın bir şey yüzünden oturduğun yerden kimseyi yargılama, sağduyu çağrısında bulunma" ifadelerini kullandı.

 

STRAGAZETE

xx
 // nuri
oda tv yayını kıvamındaki yazar,senin o köşede bulunma sebebin ortalığı karıştırmak mı?...
16 Mart 2014 Pazar 11:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler