YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarabya Köşkü'nde kritik görüşme
Tarabya Köşkü'nde kritik görüşme
19 Haziran 2014 11:30
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile MİT Müsteşarı Hakan fidan bugün saat 18.00'da Tarabya Köşkü'nde bir araya gelecek.

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Musul'da yaşanan gelişmeleri konuşmak üzere, Tarabya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Gül ile görüşecek.

Trakya ziyaretinin ardından İstanbul’a dönen Cumhurbaşkanı Gül, bugün, saat 17.00’de, Harvard Business School Öğretim Üyelerini Tarabya Köşkü’nde kabul edecek. Bu ziyaretin nedeni ise Sanko Holding’in başarısı. Sanko Holding, başarısıyla Harvard Business School (HBS) profesörlerinin vaka çalışmasına örnek oldu. Dünyanın farklı sektörlerde faaliyet gösteren lider firmalarıyla görüşme yapan ve bu kapsamda Türkiye’ye gelen HBS öğretim üyeleri, böylece Türkiye’de Cumhurbaşkanı tarafından da kabul edilmiş olacak.

Tarabya Köşk'ünde kritik görüşme

Gül, saat 18.00’de ise Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul edecek. Fidan’ın Tarabya Köşkü’nde kabulu son gelişmeler çerçevesinde önem taşıyor. Fidan; Irak’taki gelişmeler konusunda Gül’e kapsamlı istihbarat sunumunda bulunacak. Ankara’ya ulaşan bilgilere göre, Irak’ta güvenliğin sorunlu olduğu bölgelerde 2 binin üzerinde Türk vatandaşı bulunuyor. Ayrıca bu ülkedeki Türkmenlerin son gelişmeler çerçevesinde Musul’dan göçleri ile Kerkük’teki durumu da Ankara’da yakın takip altına alındı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler