YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tansu Çiller'den açıklama
Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatı ile ilgili Çiller ve Kutan'dan da açıklama geldi...
Tansu Çiller'den açıklama
01 Mart 2011 / 13:36 Güncelleme: 01 Mart 2011 / 13:36

Eski başbakanlardan Tansu Çiller, vefat eden Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın kararlı ve inançlı bir lider olduğunu belirterek, ''28 Şubat sürecinde birlikte iktidardaydık ve kendisiyle birlikte bu sürece şahitlik yaptık'' dedi.

Erbakan'ın cenaze törenine katılmak üzere Fatih Camisi'ne gelen Çiller, camiye girişi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbakan'ın kararlı ve inançlı bir lider olduğunu ifade etti.

Çiller, ''28 Şubat sürecinde birlikte iktidardaydık ve kendisiyle birlikte bu sürece şahitlik yaptık. Bugün yakınlarına, ailesine, Saadet Partisinin çok değerli mensuplarına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun'' dedi.

Eski Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan da Erbakan'ın herkesin üzerinde, milletin her ferdinin üzerinde emeği bulunan bir büyük olduğunu söyledi.

Erbakan'a Allah'tan rahmet dilediğini belirten Kutan, ''Makamı cennet olsun. Temennim, inşallah onun arzu ettiği, gerek Türkiye'de gerek İslam aleminde, gerekse insanlık aleminde, en güzel gelişmeler olsun, onun her vesileyle müsaade ettiği adil bir dünya düzeni ve yeni bir dünya düzeni kurulsun'' dedi.

Eski bakanlardan Mehmet Ağar da Türkiye'de insanlar hayatını kaybettikten sonra neye tekabül ettiğinin, neyin karşılığı olduğunun daha iyi anlaşıldığını dile getirerek, ''Keşke çok yıllar önceden anlaşılabilseydi ama buna rağmen yaptıklarıyla, yaşadıklarıyla, ortaya koyduklarıyla bugünün Türkiyesine dünyada meydana gelen olaylar karşısında ne ölçüde hizmet ettiği daha iyi anlaşıldı. Bu cenazedeki büyük katılımın, kendisine gösterilen büyük bir saygının altında yatan gerçek de bu olsa gerek. Allah gani gani rahmet eylesin'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler