YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tansu Çiller kararını açıkladı
Tansu Çiller kararını açıkladı
27 Mayıs 2010 08:28
DYP eski genel başkanı Tansu Çiller, DP kogresinde genel başkanlığa aday olup olmayacağına karar verdi.

DYP'nin eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Tansu Çiller'in Demokrat Parti kongresinde genel başkanlığa aday olmayacağı öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre Çiller'in planı 18 Haziran'daki olağanüstü kongre yerine kasımdaki olağan kongre üzerine. Eski Genel Başkan'ın, parti tabanı ve teşkilatların mutabakatıyla DP yönetiminden bu yönde bir davet beklediği ifade ediliyor.

Çiller'in yakın çevresine, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına gelmesi sağ seçmeni de birleşmeye zorlayacaktır." değerlendirmesini yaptığı bildirildi. Tansu Çiller, siyasete tekrar dönüp dönmeyeceğine ve önümüzdeki DP kongresine ilişkin değerlendirmeyi, hafta sonu Bostancı'da katıldığı bir düğünde yaptı.

Eski Başbakan, Üsküdar ve Hergün gazetelerinin sahibi Adnan Odabaş'ın kızı Ülkü Odabaş ile KBS Boya Fabrikası sahibi Güven Güleşçe'nin 23 Mayıs Pazar günü Marriott Hotel'de düzenlenen düğün töreninde çiftin nikâh şahitliğini yaptı. Burada bazı değerlendirmelerde de bulundu. Kılıçdaroğlu'nun başında bulunduğu CHP'nin Alevi ve Kürt vatandaşların oyları üzerinde etkili olacağı, ancak diğer bölge seçmenlerini CHP'den uzaklaştırabileceği yorumunu yapan Çiller, anayasa değişikliği konusundaki referandumda ise 'evet' oyunun çıkacağını düşündüğünü aktardı.
Zaman

cesaret
 // engin öz
Çiller çok cesur ama siyaset cahili bir başbakan idi
ama hala demokrat şu an dyp yada dp başında olanlar da çillerin binde biri cesur olabilseler ve anayasa değişikliğine evet deseler ama diyemezler.......
27 Mayıs 2010 13:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler