YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tansu Çiller '28 Şubat'tan mı kaçıyor?
Tansu Çiller '28 Şubat'tan mı kaçıyor?
27 Eylül 2014 11:45
“Yurt dışındayım” diyerek 20 Haziran’daki 28 Şubat duruşmasına katılmayan Tansu Çiller 29 Eylül’deki oturuma da gelmeyeceğini bildirdi.

28 Şubat Davası’na bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talimatla ifadesinin alınmasını istediği şikayetçiler, 20 Haziran’da İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi.

Şikayetçi eski Başbakan Prof. Dr. Tansu Çiller ise mazeret sunup yurt dışında olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

"Ayağım kırık, gelemem"

Mazereti kabul eden mahkeme, Çiller’e yeniden çağrı kağıdı göndererek, duruşmayı 29 Eylül’e erteledi. Ancak bu duruşmaya gelmesi beklenen Çiller’ın avukatı mahkemeye müvekkilinin sağlık sorunlarını gösteren doktor raporu ile başvurdu.

“Müvekkilim geçirdiği bir kaza nedeniyle sağ ayak bileğinde oluşan kırıkların tedavisi için ameliyat olmuştur. 22 Eylül’den itibaren en az 15 gün süre ile raporludur” diyerek müvekkilinin duruşmaya katılamayacağını bildirerek mazeretlerinin kabulünü istedi.

Tatilde ayağını kırmıştı

Çiller, tatilini geçirdiği Kuşadası’nda 7 Temmuz’da ayağını kırdı. Uçakla getirildiği İstanbul’da Acıbadem Maslak Hastanesi’nde ameliyat olan Çiller o günden beri sık sık tedavisi için hastaneye gidiyor.

 

VATAN

17:56
 // vatandaş
bunlarda siyasetci olacak,şayet mahkemeye gitmeyecektin neden şikayetçi oldun.gerçi bunların hocası kim?Süleyman Demirel DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜN...
27 Eylül 2014 17:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler