YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanrıverdi: Edepsizlik
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak mitinginde, Başbakan Erdoğan'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.
Tanrıverdi: Edepsizlik
28 Nisan 2011 / 17:24 Güncelleme: 28 Nisan 2011 / 17:34

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak'taki mitinginde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sonununu getirmeden yarım bıraktığı cümlesine ilişkin, ''CHP'de, eski genel başkanından başlayan ve yenisiyle devam eden bir edepsizliği, ahlaksızlığı seziyor ve hissediyoruz'' dedi.

Tanrıverdi, partisinin Manisa'nın Selendi ilçesindeki seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılarak, Manisa milletvekili adaylarını tanıttı. Açılışta yaptığı konuşmada, seçmenlerin artık AK Parti'yi 8,5 yıldır tanıdığını, öneceki vekillerinin yaptıkları hizmetleri bildiklerini, şimdi de bazı yeni vekil adaylarını tanıttıklarını ifade etti.

AK Parti'nin milletvekili adaylarının halkın içinden olduğunu ve kendilerini tanıtırken maske kullanmadıklarını, gerçek yüzleriyle çıktıklarını ifade eden Tanrıverdi, şunları kaydetti:

''Diğerleri kendilerini tanıtırken maske takarak kendilerini tanıtıyorlar. CHP'nin, Ergenekoncu adayı var. MHP'liler de 'neden bizim Balyozcu adayımız olmasın' diye yarışıyorlar ama biz, hizmet etme yarışında olan arkadaşlarla varız, onlarla birlikteyiz. Size hizmet etmek için bir ekip oluşturduk. Bizim arkadaşlarımız dürüst, ahlaklı, edepli arkadaşlarımızdır.

Bildiğiniz gibi 'edeb' Arapça bir terimdir; 'Elif', 'Dal' ve 'Be' den oluşur. 'Elif', eline sahip olmayı, 'Dal' diline sahip olmayı, 'Be' beline sahip olmayı tarif eder. Yani 'edepli ol' dediğinizde, 'eline, diline, beline sahip ol' diyorsunuz. 'Edepliyim' dediğinizde bunları yerine getirmiş oluyorsunuz ama görüyorsunuz ki CHP'de eski genel başkanından başlayan ve yenisiyle devam eden bir edepsizliği, ahlaksızlığı seziyor ve hissediyoruz. AK Parti'nin yaptıklarına bir şey bulamayınca, öneri bulamayınca, edepsizce dil uzatmaya çalışıyorlar. Tavsiye ediyoruz, 'edep yahu, eline diline beline sahip ol ya CHP'liler' diyoruz.''


-''SADECE RUH İKİZLERİ DEĞİL, GEN ORTAKLIKLARI VARMIŞ''


Tanrıverdi, MHP'deki kaset iddialarına da değinerek, şöyle devam etti:

''MHP'ye baktığınız zaman da farklı bir şey görmüyorsunuz. Önceki gün iki başkanları istifa etmek zorunda kaldı. Milletvekilliği adaylığından da istifa ettiler. Neden  Yine ahlaki nedenlerden dolayı. Biz daha önce 'CHP ve MHP'yi ruh ikizi' diye tarif ediyorduk ama görüyoruz ki sadece ruh ikizi değillermiş, gen ortaklığı varmış. Bunların birbirinden farkı yok. Bizim adaylarımızın edepsizliğini görmediniz, bundan sonrada görmeyeceksiniz.''

Hüseyin Tanrıverdi, seçim koordinasyon merkezinin açılışının ardından Selendi'de pazaryerini ziyaret ederek, pazar esnafı ve vatandaşlardan seçim için destek istedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler