YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanklar girdi, İdil'de dev operasyon
Şırnak'’ın sokağa çıkma yasağı süren İdil İlçesi'nde güvenlik güçleri bomba tuzaklı barikatları top atışlarıyla imha ediyor.
Tanklar girdi, İdil'de dev operasyon
19 Şubat 2016 / 16:36 Güncelleme: 19 Şubat 2016 / 16:41

İdil İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 16 Şubat saat 23.00'ten itibaren ilçe merkezi ve Dirsekli Köyü'nde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 3'üncü günde devam ediyor.

Yaklaşık 2 bin 500 jandarma ve bin 500 polis özel harekat tim personelinin katıldığı operasyonlar, daha çok hendek ve barikatların bulunduğu Turgut Özal ile Yeni Mahalle'de yoğunlaşıyor.

Mahallelerde bulunan patlayıcı tuzaklı barikatlar top atışlarıyla imha edilirken, mahallelerden sık sık patlama sesler ve sonrasında dumanlar yükseldiği görülüyor.

İHA'LAR DEVAMLI TARIYOR

Güvenlik güçleri Yukarı ve Aşağı mahallelerde ev aramalarını da sürdürüyor. Bir evin kapısını açamayan güvenlik güçleri, kapıyı fünye ile patlattı. İlçede helikopter ve insansız hava araçları, hendek ve barikatların olduğu mahallelerin üzerinde sürekli uçuş yapıyor.

KÖYÜN ETRAFI ÇEVRİLDİ

Dün öğle saatlerinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 2 güvenlik görevlisinin şehit olduğu Yeni Mahalle Seyrantepe mevkii, Eski Cezaevi Sokak üzerindeki barikatlara da top atışları yapılıyor.

İlçe merkezine 2 kilometre mesafedeki Dirsekli Köyü'nde 2 gün önce başlanan ev aramaları sona ererken, köy içerisinde ve etrafında tanklar konuşlandırıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler