YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Tankın üstüne yol göstermek için çıkar'
'Tankın üstüne yol göstermek için çıkar'
03 Şubat 2011 17:26
AK Parti Grup Başkanvekili Kılıç'dan, 'Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım' diyen Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri. Kılıç, 'Darbe olursa Kılıçdaroğlu tankın üstüne yol göstermek için çıkar' dedi.

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’daki “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’i İsmet İnönü’ye benzetti. Kılıç, “Mısır’da tasfiye edilmek istenen baskıcı yönetim anlayışı 1950’de Türkiye’de tasfiye edilen İsmet İnönü’nün Milli Şef dönemi anlayışıdır. Anadolu insanı 61 yıl önce o anlayışıtasfiye etmiştir” dedi. Kılıç, AK Parti’ye oy verenler için “aptal“ ifadelerini kullandığı söylenen Uğur Dündar, Müjdat Gezen, Levent Kırca ve Yılmaz Özdil’e karşı da halkı boykota çağırdı.

Mübarek Yönetimini Milli Şef dönemine benzetti

Haberturk Ankara Temsilcisi Ünsan Ünlü ve Fox Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt’un da katıldığı “Görüş Farkı” programında gündemi değerlendiren AK Parti’li Suat Kılıç, Mısır ve Tunus’da yaşananları 1938-1950 Türkiye’sine benzetti. Kılıç, “Benim kanaatim Tunus ve Mısır’da tasfiye edilmek istenen baskıcı yönetim anlayışı 1950’de Türkiye’de tasfiye edilen İsmet İnönü’nün Milli Şef dönemi yönetim anlayışıdır. Anadolu insanı 61 yıl önce bu anlayışı tasfiye ederek çok partili hayata geçmiştir. Bu yönüyle Türkiye 1950’de zincirini kırmıştır” ifadelerini kullandı.

Yargıtay ve Danıştay’a yönelik düzenlemelere karşı halkı “direniş”e çağıran CHP’yi eleştiren Suat Kılıç, insanları kontrolsüz bir şekilde sokağa çağırmanın “anarşi” olduğunu söylerken, “Sokakları işgale çağırırsanız, yarın Allah korusun başkaları da başka görüşte insanları karşısına çıkarmaya çalışırsa bunun adı anarşi değil de nedir?” diye sordu.

“Kılıçdaroğlu, yanındakilerin ağzına biber sürsün”

Siyasette gerginliği CHP’nin çıkardığını, “ilk taşı” her zaman anamuhalefetin attığını da öne süren Suat Kılıç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan’a söylediği “ağzına biber sürerim” sözüne de karşılık verdi. Kılıç, “Ana muhalefet liderinin hitabı bu olmamalı. Bunu çocukça, gündelik bir dil olarak görüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu, askere teröriste silah bırakma çağrısı yapan, insanları sokağa dökülmeye çağıran, Ergenekoncuları milletvekili yapmaya çalışanların ağzına biber sürsün. Ağzına biber sürülecekler kendi etrafında duruyor”. Başbakan Erdoğan’ın CHP’ye yaptığı ziyaretleri hatırlatan Kılıç, kendilerine henüz “iade-i ziyaret” olmadığını da hatırlattı.Kılıç, “Sokaklara çağrı yapacaklarına Başbakan’dan randevu isteyip, dosya sunsalardı Sayın Başbakanımız buna kayıtsız kalmazdı” dedi.

Uğur Dündar, Levent Kırca ve Müjdat Gezen’e tepki: Vatandaş onları okumasın, izlemesin

Ünlü gazeteci Uğur Dündar’ın programına katılan Müjdat Gezen, Levent Kırca ve Yılmaz Özdil’in AK Parti’ye oy veren seçmenler için “aptal” ifadesini kullandığı medyaya yansımıştı. Programı izlemediğini söyleyen Kılıç, vatandaşı göreve çağırdı:” Doğrusu bunun cevabını millet vermeli. Millet o zaman bunları izlemesin, tiyatrolarına gitmesin,yazılarını takip etmesin. Madem millet enayi yerine konuyor, zekasıyla, eğitimiyle alay ediliyor; o zaman milletin de buna bir reaksiyonu olacaktır. AK Parti’ye oy verenleri yaftalamak kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Hakarete maruz kalan milletimiz bunun cevabını 12 Haziran’da sandıkta verecektir.”

Baykal incir çekirdeğini dolduruyordu, Kılıçdaroğlu tahrik ediyor

Kılıçdaroğlu ile CHP’nin eski lideri Deniz Baykal arasında karşılaştırma da yapan Suat Kılıç, “Her ikisi de aranmakla bulunmayacak Genel Başkanlar. Sayın Baykal’ın söylediklerinde en azından incir çekirdeğini dolduracak bir şeyler olurdu. Akademik, derinlemesine kurgu vardı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylemi doğrudan tahrik edici, ajitasyona dönük, sokaktan karşılık alacağını zannettiği ifadeler. Anamuhalefet seviyesine uymayan üslup bunlar”

“Darbe olsa Kılıçdaroğlu tankın üstüne yol göstermek için çıkar”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun son grup toplantısında, AK Parti’nin darbe tehlikesiyle insanları korkuttuğunu söyledikten sonra “Darbe olsa tankın üzerine ilk ben çıkarım” sözlerini değerlendiren Kılıç, “Tankın üstüne yol göstermek için çıkar” dedikten sonra CHP’nin 27 Nisan bildirisi ve demokratikleşmeye karşı çıktığını belirtti.

 

 

Doğru söze ne denir
 // mustafa çamlık
Suat Kılıç doğru söylemiş, İnönü de Mübarek gibiydi. O günleri unutmayalım, Teşekkür ediyoruz Ömer Bey'e de...
03 Şubat 2011 23:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler