YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanker kazasına soruşturma
Tanker kazasına soruşturma
22 Temmuz 2014 15:53
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Diyarbakır-Bingöl karayolunda 1 kişinin öldüğü, 66 kişinin yaralandığı tanker kazasına ilişkin adli soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, dün gece Diyarbakır Bingöl karayolunda LPG yüklü tankerin devrildikten sonra yayılan gazın sıkışması sonucu meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, olayda 1 kişinin hayatını kaybettiği, 66 kişinin de yaralandığı bildirildi. Açıklamada, Lice Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kazayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı belirtilerek, “21 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.45 sıralarında Diyarbakır Lice ilçesi Tuzlaköy bölgesinde LPG yüklü bir tanker, tek taraflı trafik kazası sonucu yan devrildiği, kaza sonrası LPG tankerinden, yaklaşık 500 m² alana gaz sızıntısı meydana geldiği, bu sırada Diyarbakır’dan Bingöl ili istikametinde gitmekte olan iki yolcu otobüsünün içinde bulunan yolcuların olay yerindeki yoğun gaz nedeni ile araçlardan inip geriye doğru uzaklaştığı esnada büyük bir patlama meydana geldiği iddiaları kapsamında Lice Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2014/910 soruşturma numarası ile adli soruşturma başlatıldı.

Meydana gelen patlamada 66 vatandaşımız yaralanmış 1 vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir. Yaralılar Diyarbakır ve çevre illerdeki hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Lice Cumhuriyet Başsavcılığınca olay yerinde bilirkişi heyeti ile keşif icra edilerek bilirkişi raporu alınması, olayın tanıkları ve mağdurlarının ifadelerinin tespiti ile delillerin toplanması yönünde sürdürülen çalışmalar devam etmekte olup, Lice Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir” ifadelerine yer verildi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler