YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanju Çolak isyan etti
Başbakan'ın vizyon toplantısına katılan ünlülere hakaretler sürüyor. Yazılı ve görsel basında da hakaretlere maruz kalan Tanju Çolak en sonunda isyan etti.
Tanju Çolak isyan etti
15 Temmuz 2014 / 06:10 Güncelleme: 15 Temmuz 2014 / 06:14

Başbakan'ın vizyon toplantısına katılan ünlülerden Tanju Çolak, bazı medya organlarına A Haber ekranlarından isyan etti.

Çolak, bazı medya organlarının kara kampanyalarına, linç girişimlerine cevap verirken, "Sözcü gazetesinden izin alacak değilim" ifadelerini kullandı.

Sevilay Yükselir'in "Amerika'da devlet başkanları seçilirken, sanatçıların bir kısmı demokrat partinin adayını destekler, bir kısmı cumhuriyetçi partinin adayını destekler. 2012 seçiminde epeyce bir ünlü Obama'yı destekledi. Epeyce bir ünlü karşı tarafı destekledi. Ve orada bu durum hiç garipsenmez. Geleneksel bir hale gelmiştir. Taraflarını belli ederler.

Sözcü Gazetesi, Başbakan'ın toplantısındaki ünlüler için 'Başbakan'ın papatyaları' gibi bir ifade kullandı mesela. Türkiye'de neden farklı algılanıyor?" sorusu üzerine Tanju Çolak şöyle konuştu:

Papatyanın ne anlama geldiğini bilmeyen kişilerin yönettiği bir gazete diyorum. Biraz ağır konuşacağım ama, benim papapatyaya benzer bir tarafım yok. Benim bildiğim papatya, genellikle mayıs aylarında, baharın geldiğini gösteren bir çiçektir.

Biz toplumu temsil ediyoruz. Toplumun gözünün önünde olan kişileriz. Bugüne kadar ben hiç devletle iç içe olmadım. Beni herkes bilir. Medya da bilir, halkım da bilir.

O toplantıya gittiysek kime ne?

Sayın Başbakan'ın teveccüh edip davet ettiği toplantıya gittiysek, o vizyonu dinlediysek kime ne? Bu bizim özgürlüğümüzdür. İnsanlar takım tutarlar, karışmazlar. Parti desteklerler, karışılmaması lazım. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz.

Kime ne bizim nereye gideceğimiz? Özgür insanlarız. Elli yaşına gelmişiz. Burada kararı biz vereceğiz.

Sözcü Gazetesi'nden izin alacak değilim

Sayın Başbakanımızın bugüne kadar yaptığı icraatları, vizyonu, misyonu, Türkiye'ye kazandırdıkları... 2002 yılından bu yana Türkiye'deki değişimi bizler görüyoruz. Futbola ilgisinden dolayı da ayrı bir sempati duyuyorum. Yani ben, giderken Sözcü Gazetesi'nden izin mi alacağım? Burada bir saçmalık var.

Beni eleştirmeden önce kendilerine bir bakacaklar.

Türkiye'nin havasını değiştirdi

Türkiye'de Atatürk'ten sonra Turgut Özal... Yıllardır Özal'ı kim öldürdü, nasıl öldürdü bunları tartışıyoruz. Şimdi büyük bir devlet adamı çıktı Recep Tayyip Erdoğan. Bunları çok içten, samimiyetle söylüyorum. Yaptıkları ortada. Bugün bir araştırma yaptım, icraat yapmadığı, farketmediği, yolundan arabasına kadar, sağlıktan aklınıza gelmeyecek şeylere kadar bir çok şeyin öncüsü olmuş, Türkiye'nin havasını değiştirmiş bir Recep Tayyip Erdoğan'ı kabullenmemek çok büyük bir ayıp bence.

Kılıçdaroğlu bir lider değil

Ben o yüzden desteklemeye devam edeceğim. Saygı duyuyorum, başarılı olacağına da inanıyorum.

Kılıçdaroğlu bana göre bir lider değil. Bahçeli, baktığınız zaman çok doğru bir lider değil. İcraatçı bir lider değil.

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler