YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘Tanımıyorum’ dedi ama...
Mahmut Emre Paksoy, Sinem gelmeden 2.5 saat önce genç kızı Facebook’ta araştırmış
‘Tanımıyorum’ dedi ama...
09 Aralık 2010 / 08:31 Güncelleme: 09 Aralık 2010 / 08:33

Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun 2.5 ay önce kayıtlara “intihar” şekinde giren ölümüyle ilgili olarak İstanbul Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianame, dün İstanbul Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. 23 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen 2 kardeş hakkında “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası isteniyor. Savcılık, iddianamede şu noktalara vurgu yaptı:

-Mahmut Emre Paksoy’un, daha önceki ifadelerinde “uyuduğunu” söylediği halde o saatlerde cep telefonundan internete bağlanması.
-Bulunan 9 parmak izinden 7’sinin ağabey Mahmut Emre Paksoy’a ait olması.
-Otopsi raporunda ölüme neden olan beden travması ile iç kanamaya neyin sebep olduğunun tespit edilememesi.
-Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun apartman boşluğuna düşmesi sonucu çıkan sesi, komşunun duymasına rağmen Paksoy kardeşlerin duymaması.

PROFİLİNİ İNCELEMİŞ
Savcılığın vurgu yaptığı bir başka nokta ise 32 yaşındaki Mahmut Emre Paksoy’un tanımadığını söylemesine rağmen, Facebook’ta Nazlı Sinem’i araştırması. Mahmut Emre Paksoy, ifadelerinde “genç kızı tanımadığını, sonradan adını evde bulduğu çantasındaki kredi kartından öğrendiğini” belirtmişti. Ancak bilgisayarında yapılan incelemede ağabey Paksoy’un Sinem eve gelmeden 2 saat 41 dakika önce, yani saat 02.04’te sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta ‘nazli erkoseoğlu” adına arama yapıp genç kızın profilini incelediği ortaya çıktı.

KARDEŞİN İDDİASI
İddianamede ayrıca Can Paksoy’un şu iddiasına da yer verildi: Can Paksoy, Etiler’deki Ulus 29 adlı gece kulübünde eğlenirken Sinem ile karşılaştı. Arkadan gelen ve daha sonradan Sinem olduğunu öğrendiği biri kolunu tutup “Sen Cem misin? Can mısın?” diye sordu. Ardından ikili alkol alıp dans ederek samimi oldu. Arkadaşlarının çağırmasına rağmen Sinem, sabaha karşı Can ile birlikte bir taksiyle ölüme gittiği evin yolunu tuttu. (Habertürk)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler