YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tanık'tan esnafa ziyaret...
Tanık'tan esnafa ziyaret...
20 Temmuz 2011 14:32
Ankara'da bir kaç gündür zabıta esnaf çatışması yaşanıyor. Taşlar soplar sandalyeler masalar havada uçuşuyor. Bu durumdan en çok zararı ise esnaf görüyor. Çankaya Belediye Başkanı Tanık da zarar gören esnafı ziyaret etti.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yüksel Caddesi ile Konur ve Karanfil sokakta bulunan işportacıların kaldırılmasına ilişkin, ''Bizim mücadelemiz eve tek başına ekmek götürmek derdinde olan ve zabıtayı gördüğünde kaçan işportacıyla değil, zabıtaya meydan okuyan ve kafa tutan, yanında kolluk güvenlik kuvveti olmasına aldırmadan iş yapmaya alışkanlık haline getirmiş, çeteleşmiş bir yapıya karşıdır'' değerlendirmesinde bulundu.

Tanık, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle beraber Yüksel Caddesi ile Konur ve Karanfil sokakta belediyeye bağlı zabıtaların geçtiğimiz gün işportacılara müdahalesi sonucu oluşan gerginlikten mağdur olan esnafı ziyaret etti.

Yüksel Caddesinde gazetecilere açıklama yapan Tanık, belediye kapsamında 13 bin iş bekleyen olduğunu belirterek, ''Çankaya Belediyesi'nin herkese iş verme olanağı yoktur, ancak kendilerine meşru iş bulamadıkları için işportacılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan yoksul insanlarımızın bu süreçten zarar görmemelerini engellemeye yönelik duyarlılığımızı özenle koruyacağız. Kentin kamusal alanlarının özgürlük içinde kullanımını engelleyen, işporta işini köle pazarına dönüştüren, kentin sosyal dokusunu, güvenliğini ve ekonomisini tehdit eden çevrelere karşı tavizsiz tavrımızı artan kararlılıkla sürdüreceğiz'' diye konuştu.

''Bizim mücadelemiz eve tek başına ekmek götürmek derdinde olan ve zabıtayı gördüğünde kaçan işportacıyla değil'' diyen Tanık, amaçlarının, zabıtaya meydan okuyan, kafa tutan yanında kolluk güvenlik kuvveti olmasına aldırmadan iş yapmayı alışkanlık haline getirmiş, çeteleşmiş bir yapıya karşı olduğunu ifade etti.

Ankara'nın en işlek caddelerinin insanların rahat gelip geçebilecekleri alanlar olacağını belirten Tanık, amaçlarının en kısa zamanda caddeleri insanların rahatlıkla gezebileceği, kafelerde oturabilecekleri bir ortama dönüştürmek olduğunu söyledi.

Tanık, bölgeye kimliğini veren sokak sanatçılarının, müzisyenlerin endişe duymasına gerek olmadığını ifade ederek, ''Bir kent merkezinin şehircilik ve toplum bilimi açısından gereksinimlerini, kültürel ögelerini geliştirmeye çalışan bir belediye olarak çeşitli etkinlikler düzenleyerek yazın kıyı kesimlere gidemeyen vatandaşlarımız için kültürel faaliyetlerimiz devam edecek'' dedi. (AA)

 

suz
 // umut
başkanın dedikleri biryerde doğru çünkü orda çeteleşen insanlar var işporta tezgahı sayesinde bmw lere biniliyor yatlar alınıyor biz kira ödüyoruz vergi ödüyoruz karnımızı doyuramıyoruz.

ama operasyon esnasında çevreyede çok zarar veriliyor eşimle birlikte zabıta tarafından bizde tartaklandık kınıyorum.....
20 Temmuz 2011 20:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler