YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız'dan flaş açıklama
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çalışmalarla ilgili son durum hakkında bilgi verdi.
Taner Yıldız'dan flaş açıklama
02 Kasım 2014 / 12:26 Güncelleme: 02 Kasım 2014 / 12:38

Yıldız şöyle konuştu:

''Şu anda toplam 10, 12 bin ton suyun 4'te 3'ü alınmış durumda. 4'te 1'i kaldı orada. Yani 2 bin 500 ton civarında bir su kaldı. İçinde tabi çamur var. Suyun 4'te 3'ü alındıktan sonra bize 300 metrelik bir çalışma alanı açıldı, olası bir işçi kardeşimiz varsa ona ulaşmak açısından. Bir sonraki adımlarla alakalı ne süre ne de iş konusunda herhangi bir taahhütte bulunmak istemiyoruz. Çünkü gerçekçi olmayan noktalar çıkabilir.

'Sizden sakladığımız bir şey yok'

Şu anda gece yapılan çalışmalarda nefeslikten de aşağı kadar hep beraber indik. Suyun öncelikli bir problem olmaktan çıktığını gördük. 300 metreyi aşan bir yürüme yolu var ekipler orada. Madencilere ulaşıldı haberleri doğru değil. Sabah 4'te madenden çıktık, uygulamaya baktık.

Sizden (basından) sakladığımız bir şey yok. Aynı şekilde oradaki gerçekleri, olanı yansıtmanın haricinde sizin de bir amacınızın olmadığını bildiğimiz için gerçeklerin her birini sizinle paylaşıyoruz. Görüntüler dağıttık. O görüntüleri de aynı şekilde paylaşıyoruz.

Tabut fotoğraflarına tepki

Biz her türlü ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım ama her türlü. Bunla alakalı Adli Tıp Kurumu, Sağlık Bakanlığı ve Ermenek Devlet Hastanesi ile ilgili her türlü ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. Ne yazık ki böyle bir güçlü ihtimal var. Bunu görmezlikten gelemeyiz. Ama ben o tabut fotoğraflarının yayınlanmış olmasını basın açısından doğru bulmadığımı sizlerle paylaşmak isterim.''

ermenek kömür medeni faciası
 // ali eskiyörük
sn. taner bey . kömür işleten ve işçilerin 3 aylık maaşını ödemeyen firma sgk primlerini, vergileri vaktinde yatırmış ise siz bakan olarak yeni osmanlı devleti için iltizam sistemini kurmuş olursunuz.inceleyin.başarınızı kontrol ediniz. ...
02 Kasım 2014 Pazar 19:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler