YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız son şehit sayısını açıkladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma'daki maden faciasında bugün itibarıyla 299 işçinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.
Taner Yıldız son şehit sayısını açıkladı
16 Mayıs 2014 / 23:35 Güncelleme: 17 Mayıs 2014 / 13:01

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma'daki maden faciasının ardından yer altında en fazla yer altında 3 işçinin olabileceğini, arama faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

Bakan Yıldız, "Olmayan üzerinden yorum yapmayalım. Haberlerimizde doğruları aktaralım" dedi.

Yeniden yangın çıktı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma'da facianın yaşandığı maden ocağında yeni bir yangının çıktığını belirterek, "Yaklaşık yarım saat 45 dakika oldu onu da kontrol altına almak lazım" dedi.

Bakan Yıldız konuşmasını şöyle sürdürdü:

"4-5 işçimiz biraz daha gecikebilir.. Amacımız bugün itibari ile ailelerini işçi kardeşlerimizi teslim etmek. En fazla yeraltında 3 işçi olabileceğini değerlendirdik. Arama faaliyetlerine devam edilecek."

Farklı bir gelişme oldu yangından bağımsız olarak bir yerde lokal olarak yangın başladı. Önceki yangınla alakalı olmayan bir yangın. Ocağın hem denetlenmeye hem kontrole muhtaç. Önemli kararlar vermek durumundayız. İşçi kardeşlerimizi hızlıca çıkartmak lazım Denetimle ilgili işlemlerin sürdürülmesi lazım. Bunların sıhhatli şartlarda kimseyi riske etmeden yapılması gerekiyor.

Yaklaşık 250-300 metre ileride oluyor yangın. Lokal yangın dikkate olmamız gereken üzerine hızlıca işlem yapmamız gereken yangın. Kendi haline bırakamazsınız.

 

Etiketler: , ,
rabbim
 // said
Rabbim devletimize zeval vermesin...
17 Mayıs 2014 08:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler