YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız: Onlara ait herhangi bir bulgu bulamadık
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ermenek'teki madenle ilgili son gelişmeleri aktarıyor...
Taner Yıldız: Onlara ait herhangi bir bulgu bulamadık
05 Kasım 2014 / 16:04 Güncelleme: 05 Kasım 2014 / 16:23

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Öncelikle bir kuyuya benzetirsek dediğim konu şu; bir desandre bir de nefeslik kısmı, 2 tane giriş ve çıkışı olduğunu kabul edelim. Biz şu anda 18 kardeşimizi hemen hemen dip noktalarda arıyoruz. Yani bu bizim mesafemizin daha uzun olduğunu gösteriyor. Dikine kod 170 metre ama yürüme yolu itibarıyla baktığımızda 1300 metreye yakın. Suyun 4'te 3'ünü, yürüme yolunun da 3'te 2'sini ancak bitirdik. Yani şu anda diğer 3'te 1'i ile alakalı henüz oraya girmiş değiliz" dedi.

İşçilerin borçları silindi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Ermenek'te çalışan bütün maden işçisi kardeşlerimizin 3 aylık bütün kredi borçları ertelenmiş oldu. Aynı zamanda esnafın aldığı kredilerle de alakalı, onları etkileyeceği kanatiyle, işçilerimiz ödeyemeyince esnafımız da zor durumda kalmasın adına, Ermenek havalisinde bulunan bütün esnaflarımızın da böylece bütün kredi borcu, faizsiz olmak kaydıyla 3 ay onlar da ertelenmiş oldu" dedi.

18 kardeşimizi...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Maden ocağını bir kuyuya benzetirsek, kuyunun dibine doğru 18 kardeşimizin olduğunu gördük. Kuyunun ağzında değiller. O yüzden hemen hemen her metreyi geçmek zorundayız" dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler