YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Nakıboğlu kimdir? Taner Nakıboğlu NERELİ?
Taner Nakıboğlu kimdir? Taner Nakıboğlu NERELİ?
25 Temmuz 2016 08:21
İşadamı olarak bildiğimiz Taner Nakıboğlu tutuklandı. Taner Nakıboğlu'nu iş dünyası yakından tanır. FETÖ ile adı geçen Taner Nakıboğlu'nun kim olduğu, ne iş yaptığı, nereli olduğu merak ediliyor. Nakıboğlu hakkında merak edilenler haberimizde.

İş dünyası yakından tanır Taner Nakıboğlu'nu. Genelde iş dünyasındaki başarılarıyla adından söz ettiren Taner Nakıboğlu'nun adı son zamanlarda FETÖ ile anılıyordu. FETÖ'ye başlayan operasyonlarla birlikte dün Taner Nakıboğlu dün tutuklandı. Taner Nakıboğlu kimdir,  ne iş yapar, nerelidir? Taner Nakıboğlu, Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıpoğlu'nun oğludur. Zirve Üniversitesi'nin Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, dün tutuklandı.

Gaziantepli olan Nakıboğlu ailesi, iş dünyasının bilinen isimlerindendir. Taner Nakıboğlu, Holding’de Yönetim Kurulu Üyesi, Royal Halı’da Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Gaziantep Zirve Üniversitesi’nde de Mütevelli Heyeti Başkanlığı ünvanlarıyla görevde.

Naksan Grubu’nun kuruluş ve gelişimini kısaca anlatır mısınız?

Nakıboğlu Ailesi 1940 yılında başlattığı attariye ticareti ile iş hayatına girdi. 1960’lı yıllarda Polietilen Film ve Sera Örtüsü pazarlamasıyla faaliyet devam etti. Daha sonra 1975 yılında ikinci kuşak olarak babam ve amcalarım 4 kardeş olarak Naksan Plastik şirketini kuruyorlar. Naksan Plastik 1996 yılına kadar Türkiye’ninen büyük plastik ambalaj firmalarından biri olarak devam ediyor. 1998’de ben işe başladım. Biz grup şirketlerinde üçüncü kuşak olarak 12 yeğeniz. Yeğenler arasında yaş olarak en büyük benim ve işe başlayan da ilk benim. 1998’de işe başladığımda tek İngilizce bilen bendim. Hüseyin amcamın ayrılmasıyla doğan boşluğu doldurmak üzere ithalat ihracattan sorumlu olarak görevi sürdürdüm. Ailemizin bir kuralı olarak başta işçi gibi çalıştım. Üniversite stajımı İstanbul’da Ülker’de yapmıştım. Amerika’da da mastırımı yapmıştım. Biz şirkette bir karar alırken devamlı istişare yaparak alıyoruz. Bizim grupta 3 amca ve 5 yeğen var. Kızlar da bir dönem çalıştı ama evlendikten sonra ayrıldılar.

NAKSAN HOLDİNG:

Naksan Holding, Gaziantep merkezli holding kuruluşu.

Holdingin temelleri 1940 yılında toptan hırdavat ticareti yapan S. Mehmet Nakıboğlu tarafından Gaziantep'de atıldı. 1960′lı yıllarda plastik ürünlerin kullanımının artmasıyla polietilen filmler ve sera örtüleri pazarlamaya başlayan Nakıboğlu, ilerleyen yıllarda plastik sektöründe üretim yapmaya başladı.[2] İlerleyen yıllarda dikey büyümenin yanı sıra tekstil, gayrimenkul gibi sektörlerde şirketler kurmuştur. 2014 yılı itibariyle Naksan Holding, plastik, ambalaj, tekstil, lojistik, enerji, gayrimenkul ve bilgi işlemleri alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Holding bünyesinde bulunan Royal Halı şirketi Gaziantep Basketbol takımına sponsorluk yapmaktadır. Türkiye Basketbol Ligi'ne yükseldikten sonra Royal Halı takıma isim sponsoru olmuş ve takımın adı Royal Halı Gaziantep olmuştur.

Ayrıca holding İpek Vakfı adında bir vakıf kuruluşu ile eğitim ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine katkıda bulunmaktadır. Zirve Üniversitesi'nin kurulmasında öncü kuruluşlardan biri olmuştur.

BABA OĞUL TUTUKLANDI

Gaziantep'te gözaltına alınan Naksan Holding ve Naksan Plastik Yönetim Kurulu Üyesi Taner Nakıboğlu ve Cahit Nakıboğlu,  çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, Ferhan Nakıboğlu ve Emre Nakıboğlu, adli  kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde  Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet yapılanması (FETÖ/PDY) Silahlı Terör  Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan  kaldırmaya, bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen  uygulanmasını önlemeye teşebbüs suçlarından, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından başlatılan soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında milli güvenliğe tehdit oluşturduğu  tespit edilen FETÖ/PDY Terör Örgütü'ne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı, finans  desteği ve üyeliği iddiasıyla Gaziantep'te faaliyet gösteren Naksan Holding ve  Naksan Plastik Yönetim Kurulu Üyesi Taner Nakıboğlu ve Cahit Nakıboğlu adlı  şahısların bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı, Ferhan Nakıboğlu ve Emre  Nakıboğlu isimli kişilerinse adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı  kaydedildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler