YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TANAP Projesi Ortaklar Anlaşması imzalandı
BOTAŞ, SOCAR ve BP arasında TANAP Projesi Ortaklar Anlaşması imzalandı
TANAP Projesi Ortaklar Anlaşması imzalandı
13 Mart 2015 / 11:32 Güncelleme: 13 Mart 2015 / 14:03

BOTAŞ, SOCAR ve BP arasında TANAP projesi ortaklar anlaşması imza töreni gerçekleşti.

Törenden notlar

BOTAŞ GM Mehmet Konuk: TANAP Boru Hattı kamulaştırma çalışmalarımız sürüyor.

BP Türkiye Gordon Birell: TANAP, 60 milyar m3'lük doğalgazın sevkiyatına katkı yapacak. TANAP, Avrupa enerji güvenliğine önemli katkı yapacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: 17 Martta Kars'ta TANAP projesinin temeli atılacak. Türkiye, siyasi istikrarını korudukça TANAP Projesi önünde engel olmayacaktır. TANAP sadece ekonomik değil stratejik bir projedir. Çevreye herhangi bir zarar vermeden gerçekleştirilecektir. Petroldeki fiyat düşüşü nedeniyle TANAP projesinden pişman değiliz. Proje, 2018 sonundan itibaren Şahdeniz-2 gazını kullanmaya başlayacak. TANAP ve Türk Akımı tüm kapasiteleriyle kullanılan projelerdir. TANAP ve Türk Akımı arasında rekabet söz konusu değil. Macaristan TANAP'tan doğalgaz almayı istiyor.

SOCAR Başkanı Abdullayev: TANAP'tan gaz sevkiyatı 2018 yılında başlayacak.

Etiketler: ,
23:35
 // MUHAFIZ
Türkiye 2023 ve sonraki stratejilerini gerçekleştirmek için;öncelikle jeopolitik eksen konumundan jeostratejik güç konumuna bir an önce geçmek için önemli hamleleri ve adımları atma zorundadır.Bunun için TANAP ve TAP projelerini,Şahdeniz-2 projesini 2019'a kadar hayata geçirmek zorundadır.Ayrıca Mersin Akkuyu nükleer santral projesini,Sinop'taki nükleer santral projesini,Gökova nükleer santral projesini biran önce projelendirilip başlanmak üzere nükleer enerjiye geçmek zorundadır.Ayrıca İstanbul'da üçüncü havalimanı ve Kanal İstanbul projelerini,Yavuz Sultan Selim köprüsü projesini yine biran önce 2019 yılına kadar bitirilerek hayata geçirilmek zorundadır.Şehirler arası YHT ulaşımı,büyük şehirlerde Metro ulaşımı biran önce tesis edilmelidir.Bunları gerçekleştirdiğimiz takdirde Türkiye'yi Jeostratejik güç konumuna ulaştırabiliriz...!!!...
13 Mart 2015 23:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler