YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz'dan Hüseyin Çelik'e sert eleştiri
Kanal A ekranlarında Sivil Düşünce programına konuk olan Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik'in koalisyon açıklamasına sert çıktı.
Tamer Korkmaz'dan Hüseyin Çelik'e sert eleştiri
21 Temmuz 2015 / 09:17 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 09:18

Kanal A ekranlarında Sivil Düşünce programına konuk olan Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, AK Parti'li Hüseyin Çelik'in koalisyona ilişkin verdiği beyanlara katılmadığını belirtti ve bu açıklamanın sürpriz bir açıklama olmadığını söyledi.

İşte Tmer Korkmaz'ın o açıklaması:"Küresel baronlar ve Türkiye'deki işbirlikçileri neden AK Parti-CHP koalisyonu istiyor? Başka seçenekleri yok. Erken seçim istemiyorlar. AK Parti-MHP istemiyorlar. Bunu istiyorlar böylece Türkiye'nin AK Parti ile elde ettiği kazanımları durdurmak ve bağımsız Türkiye'ye set koymak çabasındalar. Şimdi böyle bir koalisyon kurulduğunda Paralel Yapı ile mücadele edebilir mi? Edemez. Neden? Çünkü CHP ile Paralel Yapı zaten stratejik ortak... "

"Şimdi gelelim Hüseyin Çelik'in manşetine... Hüseyin Çelik'in görüşlerine ben katılmıyorum. Böyle bir CHP ile yürür diyor. Hayır efendim yürümez. Bir defa bu koalisyon Türkiye'ye kurulmuş bir tuzaktır. Hüseyin Çelik bir defa bunu seslendirerek bu tuzağı destekliyor. Böyle bir yapıda Paralel Yapı ile mücadele edilebilir mi? 17 Aralık öncesinde Paralel Yapı ile yakınlığı biliniyor. 17 Aralık sonrası ise Paralel Yapı'ya dişe dokunur gerçekten işte bu diyebileceğimiz bir açıklaması var mı? AK Parti-CHP koalisyonu bu yapı ile mücadele edemez. Zaafa uğrar. O zaman akla şu soru geliyor. Bu koalisyonu isteyenler, canla başa isteyenler bu mücadelenin zaafa uğramasını mı istiyor sorusu akla gelir. Hüseyin Çelik'in böyle bir açıklama yapması benim için sürpriz olmadı onu ifade edeyim. 30 Haziran 2008 Pazartesi akşamı Kanal A ekranların aşina bir isim olan kıymetli meslektaşımız Sadık Yalsızuçanlar'ın evinde yapılmış bir sohbet. O zaman türban değişikliğini veto eden karar yeni çıkmış. Kısa bir süre sonrada Anayasa Mahkemesinin parti kapatma ile ilgili kararı açıklanacak. Ne zaman açıklanacak? 2 ay sonra. Burada yaptığımız sohbette Hüseyin Çelik'te vardı. Orada ben çok açık bir iddia ifade ettim. "AK Parti kapatılmayacak" dedim. Sayın Çelik o zaman bakandı ve partinin kapatılacağı yönünde bir kanaate sahipti. İddiaya girdik hepimiz mesleğimizi bırakacaktık iddia buydu. İddiayı ben kazandım. Hüseyin Çelik'in şu anda siyasette olmaması gerekiyordu. İşte ben bunu şimdi hatırladım. Neden hatırlıyorum ben? Sürpriz değil. O yüzden bu açıklamaları sürpriz değil."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Rasim DUMAN
Tamer beyin vatanperverligi hususunda en kucuk bir suphem ve tereddudum yok. Tahlillerinden de cok istifade ediyorum. Ama bu defa kantarin topuzunu biraz fazla kacirmis maalesef. Zira Huseyin CELİK, AK Parti'nin medar-i iftiharlarindan bir insan. En az Tamer bey kadar vatan ve milletperver, ayni zamanda fikri muktesebati bir hayli derin ve cok zeki bir insan. İsin neticesine bakmadan itham etmek dogru degil....
21 Temmuz 2015 13:10
 // biri
CHP ile koalisyon yaparsa AKP'ye oy yok bundan sonra... Erken seçim istiyoruz....
21 Temmuz 2015 11:36
malesef
 // celal halilov
malesef ki yorumlarimiz yayimlanmiyor...
21 Temmuz 2015 09:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler