YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz'dan çarpıcı Meclis Başkanlığı Seçimi değerlendirmesi
Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, Meclis Başkanlığı seçimine ilişkin yaptığı değerlendirmede MHP'nin Deniz Baykal'a oy verecek gibi göründüğünü söyledi. Korkmaz, "Baykal şu saatten sonra seçilse de seçilmese de yelkenleri doldurmuştur" dedi.
Tamer Korkmaz'dan çarpıcı Meclis Başkanlığı Seçimi değerlendirmesi
30 Haziran 2015 / 08:53 Güncelleme: 30 Haziran 2015 / 09:18

Kanal A ekranlarında yayımlanan Sivil Düşünce programına konuk olan Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, Meclis Başkanlığı seçiminde Baykal'ın durumu ve olası ihtimaller üzerine çarpıcı bir değerlendirme yaptı.

İşte Tamer Korkmaz'ın o değerlendirmesi:

"Seçimin dördüncü tura kaldığını varsayalım. Burada Deniz Baykal'ın seçilmesini kimler istemez? HDP'nin vereceği oy burada kilit nokta olur. Çünkü MHP daha ziyade Deniz Baykal'a oy verebilecek gibi görünüyor. İşte 50 dakika Deniz Baykal'ı kabul etti. 7 Dakika İsmet Yılmaz'ı kabul etti. Bu belki yüzeysel gibi görünebilir ama bu bir mesajdır aslında... Deniz Baykal'a sıcak bakabileceğini başka faktörlerden de çıkarabiliriz MHP'nin. Şimdi o turda Deniz Baykal'ın seçilmesini istemeyen güç merkezi HDP'ye 'AK Parti'nin adayına oy verin, yeter ki Deniz Baykal seçilmesin' diyebilir."

"Deniz Baykal şu saatten sonra seçilse de seçilmese de yelkenleri rüzgarla dolmuştur. Ve Deniz Baykal derin baronların kendisine yaptığı kaset operasyonundan sadece iki gün sonra Angora Evlerinde bir TV canlı yayınında hiç unutmuyorum. "Bu olaylar beni çökeltmez, beni bitirmez, beni şarj eder" demişti. İşte biz Baykal'ın şarj olduğunu görüyoruz 5 yıl sonra. Kazanırsa bu CHP'nin statükocu yönetiminin galibiyeti değil, tam tersine yenilgisi olur. Derin baronların yenilgisi olur."

"Demek ki o zaman şunu çıkarıyoruz, Erdoğan'ın aleyhine çalışma motivasyonu ile Baykal'ın aleyhine çalıma motivasyonunun ortak bir noktası var. Bunu hem iki politikacının yeni Türkiye bağlamındaki duruşları ile hem de seçim sonrasında bir araya gelmeleri örneğinde doğrulayabiliriz."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler