YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz: Müslüm Gündüz Fadime Şahin olayının kilit ismi Hanefi Avcı'ydı
Gazeteci - Yazar Tamer Korkmaz 28 Şubat'ın adeta hazırlığı niteliğinde olan Müslüm Gündüz, Fadime Şahin olayının arkasındaki kilit ismi açıkladı.
Tamer Korkmaz: Müslüm Gündüz Fadime Şahin olayının kilit ismi Hanefi Avcı'ydı
16 Ağustos 2016 / 08:57 Güncelleme: 16 Ağustos 2016 / 10:11

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı, gazeteci yazar Tamer Korkmaz ve Celal Kazdağlı'nın daimi konuk olduğu 'Sivil Düşünce' programında 28 Şubat'ın zeminin hazırlayan Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin olayının perde arkasıyla ilgili önemli değerlendirmeler yapıldı.

İşte Tamer Korkmaz'ın değerlendirmelerinden önemli satır başları:

28 ŞUBAT'IN HAZIRLIĞI MÜSLÜM-FADİME OLAYININ PERDE ARKASI

28 Aralık 1996'da Fadime, Müslüm olayı var. 28 Şubat'tan 2 ay önce. 28 Şubat'ın zemini hazırlanıyor. 4 Şubat'ta tanklar Sincan'dan geçti.

Bu operasyonlarla bazı karakterler ortaya çıkarıldı. Bu karakterler, bu dinciler memleketi ele geçiriyormuş algısı meydana getirdi. 

Bir kurumda aczmendi olarak çalıştığını iddia ettiğim şahıs o zaman yayınlanan Ercan Arıklı'nın haftalık dergisinin Ekim 2005 tarihine bir demeç veriyor. O röportajda benim yazım hatırlatılıyor.

28 Şubat'tan birkaç ay önce kendisinin vazifeli olarak o olayda yer aldığına dair bir iddiam var benim. Bu kişi de iftiradır diyor bu. İftira değil gerçek olduğu defalarca ispatlandı o ayrı. 

Bunu söyleyen 2005'in Ekim ayında cevap olarak diyor ki, "Biz o arkadaşa mahkeme açtık, davayı kazandık diyor. Müslüm diyor bunu. Halbuki davayı 1 Mayıs 2006'da açtı. 

Belge ortada kimse kaçamaz bundan, kötü yakalandılar. 

MÜSLÜM - FADİME OLAYININ KİLİT İSMİ...

'Yargıtay kararları Pensilvanya'nın iki dudağı arasında' dedi mi demedi Mehmet Ali Şahin 17 Aralık'tan sonra. 

Peki benim olaya gelelim Müslüm Fadime olayı doğru mu yanlış mı? 

Burada elemanlar var. Bu olaydaki başrol oyuncuları bir kadın bir erkek. Her ikisi de eğitime alınıyor. Rolleri anlatılıyor, replikleri ezberletiliyor. Olay cereyan ediyor. Kadıköy'de bir evde. 

Buradaki erkek olan şahıs diyor ki telefonda irtibatta olduğu emniyetteki şahısa, geç oldu basacaksanız basın, diyor.

Öteki şahıs da diyor ki, 'Kanal 6'nın kameramanı geldiği gibi basacağız' diyor. O operasyonu anlatan kim. Operasyonu yöneten emniyetçi. Anlattığı yer ise 29 Ekim 1997'de Zaman gazetesi. Çıkıp da böyle bir şey olmadı desinler de görelim. 

Olayın başından beri söylediğimiz bu operasyonu kim yönetmiş. Müslüm'ün aradığı emniyet mensubu. Emniyet mensubunun amiri, operasyonu yöneten emniyetçi.  Bu kişi Hanefi Avcı.

YAZAR KASA OLAYINDA DA PARALEL'İN PARMAĞI VAR!

Bu operasyonun bir kısmında da paralelin üst düzey imamlarından Ahmet Kara var. Ekranlarda hafta içerisinde Galatasaray'lı futbolcularla Gülen'in 1996-1997 sezonunda geçen sohbetindeki görüntülerde Ahmet Kara var. 

Ahmet Kara futbolcuları yönetiyor. İstanbul imamı o zaman. Ahmet Kara'nın Fadime Müslüm olayıyla da bağlantısı var. Ayrıca başka bir bağlantısı daha var. Yazar kasa fırlatma olayında da onun bağlantısı var. Yazar kasayı fırlatan kişi eski dünya radyo mensubu. 

Peki bu olay ne anlama geliyor? 19 Şubat 2001 tarihinden kısa bir süre sonra Ecevit hükümetine karşı çalkalanmalar meydana geldi. Yazar kasanın fırlatıldığı yer neresi? Eski başbakanlık diye bildiğimiz bina. Buraya kolay kolay girilmez. Bu adam geldi, yolunu paralel emniyetçiler getirdi ve açtılar. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

vur müslümana/çamur at izi kalır
 // yalana baskın
49. #HucuratSuresi
6 - Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.
Mealli Kuran - Sf- 515...
22 Ağustos 2016 Pazartesi 06:13
 // Terzi omer
İnsanları tanışırken değil, tartışırken tanırsın,
Çünkü öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır..Müslim efendiyi davet edin birde onun ağzından dinleyelim asıl var iken vekilden dinlenmez böyle büyük bir hadise tabi cesaretiniz var ise...
18 Ağustos 2016 17:04
 // Şeref Kazıcı
Ayrıca aczmendiler olarak kanal a dan tashih proğramı bekliyoruz hacı müslim efendi yi davet edib 28 şubatta olanları birebir mağdurun ağzından topluma dinletmek lazım....
17 Ağustos 2016 13:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler