YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz Kenan Evren hakkında bilinmeyen gerçeği açıkladı
Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz 1980 darbesinin mimarı Kenan Evren'in darbe için nasıl lider seçildiğini açıkladı. Korkmaz, Evren'in Kore Savaşından sonra 1958-1959 yılları arasında Kore'de bulunduğunu ve o sırada mason locasına kayıt yaptırdığını söyledi.
Tamer Korkmaz Kenan Evren hakkında bilinmeyen gerçeği açıkladı
12 Mayıs 2015 / 11:00 Güncelleme: 12 Mayıs 2015 / 11:50

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen 'Sivil Düşünce' programında Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, 1980 Darbesinin baş aktörü Kenan Evren ve darbe süreci hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Korkmaz'ın açıklamalarında öne çıkan satır başları;

"Kenan Evren Kore'de mason locasına girdi"

"1950-52 arasındaki Kore Savaşından sonra Türk Tugayı Kore'de kaldı. 1958-1959 yılları arasında Kenan Evren orada görev yaptı. Şimdi bilinmeyen bir hadiseyi burada açıklıyoruz:

Kenan Evren 1958-59 yılları arasında görev yaparken, Kore'de Amerikalıların üyesi bulunduğu bir mason locasına kayıt yaptırıyor. Yani burada belgeli olan bir şeyin açıklamasını yapıyoruz. Şimdi Kenan Evren'in kıdem konusunu sadece bu konuyla ilgili olarak değerlendirmeyelim. Türkiye'de Gladio'nun bir de görünmeyen ordusu var. Gizli NATO üsleri var. Yani TSK dışında da bir ordu var. Bu da bilinmeyen bir hadise. Şimdi Kenan Evren'in bu açıdan da rütbesinin yüksek olduğu anlaşılıyor. Ve Kenan Evren Gladio tarafından bu darbeye lider seçiliyor."

Darbe gerçekleşsin diye NATO müdahale birliği hazır beklemiş

"Böyle bir gidişatta bir özel bilgiyi daha paylaşalım. Alman Gazetesi Junge Welt'in 8 Aralık 1999'daki belgeye göre, 12 Eylül Darbesinin başarısını garanti altına almak için darbe anında NATO'ya ait acil müdahale birliği hazır kıta olarak bekletilmiş. Bu çok enteresan bir bilgi. Bu birlik bir manevra kılıfı uydurularak Türkiye'ye geliyor. O anda ki NATO manevrası bir kılıf. Bunları neden bekletiyorlar. Eğer halk darbeye karşı çıkarsa ateş açacak. Kime ateş açacak? Türk halkına ateş açacak."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

Nato
 // uykucu
Tamer Kardesim,
NATO'ya ait acil mudahale birligi NEREDE hazir bekletilmis?
Bunu aciklamazsan vebal altindasin....
12 Mayıs 2015 Salı 11:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler