YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz: "IŞİD maskeli bir PKK olayı olarak görüyorum"
Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, Ankara'da gerçekleşen terör saldırısının 1 Kasım seçimlerinde HDP'yi mağdur göstermek adına gerçekleştirildiğini belirtti. Korkmaz, "Ben bu olayı IŞİD maskeli bir PKK olayı olarak görüyorum" dedi.
Tamer Korkmaz: "IŞİD maskeli bir PKK olayı olarak görüyorum"
13 Ekim 2015 / 03:42 Güncelleme: 13 Ekim 2015 / 10:10

Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce programına konuk olan Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, Cumartesi günü Ankara'da düzenlenen terör saldırısının arka planını değerlendirdi.

İşte Tamer Korkmaz'ın o açıklaması:

"İlk andaki kanaatim devam ediyor. O da gerçekleştirilen terör eyleminin kontra bir saldırı olduğudur. Kontra saldırıda ifade ettiğimiz, bu olayın bir maksada binaen yapılması ve hedef seçilen yerle alakalıdır. Bu maksat, evvela HDP'yi mağdur göstermeye yönelik, 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını güdülemeye yönelik, bir kontra eylem.

Diğer yönden Türkiye'ye bir mesaj gönderiyor bu eylemi yaptıran güç merkezi. Uluslararası istihbarat servisleri, üst akıl ve onların Türkiye'deki tetikçi terör örgütleri. Bu gönderilmek istenen mesajlardan bir tanesi, 'Türkiye'ye Suriye'den elini çek.'

Türkiye'de bir kaos ortamı oluşturarak, Türkiye'yi yönetilemez bir ülke noktasına getirebilmek için ve toplumsal olarak bölmek ve bir daha birleşmeyecek bir noktaya getirmek amacıyla yapılan, hem siyasal hem sosyal sonuçlar elde etmeyi amaçlayan bir kontra eylem."

HDP'nin oylarında düşme meydana geldi

"Bu kontra eylemler yapılırken burada seçilen kitlenin siyasal görüşleri doğrultusunda bir algı oluşturulmaya çalışılır. Bu algı da daha ziyade HDP'nin 1 Kasım'daki oylarına yönelik ve AK Parti karşıtı koalisyonun işine yarayacak bir eylem bu... Seçim sonuçlarını iki yönüyle özelde ve genelde manipüle etmeye yönelik. Son dönemde 20 Temmuz sonrasında HDP'nin oylarında bir düşme meydana geldi."

HDP ile terör elele verdi

"Terörün yeniden başlaması ile HDP, terör örgütüne canla başla destek verdi. Ve bu 7 Haziran seçimlerinde HDP'ye verilen emanet oylar açısından bakıldığında HDP'nin oylarının düştüğü gözlendi. Bu işin biraz siyasal tarafı.

Diğer taraftan PKK'nın Cizre ayaklanması bastırıldı. Ve halk cephesi çöktü. Ve orada sözde özerklik stratejisi çöktü. Şimdi seçimler öncesinde böyle bir eylem yapılarak HDP'ye oy vermesi muhtemel kitlelerin saflarının sıklaştırılması ve AK Parti karşıtı koalisyonun genişletilmesi amacıyla bu kontra eylem yapıldı."

Saldırıyı kim düzenledi?

"İsterse IŞİD diye açıklansın. Ama ben bu olayı IŞİD maskeli bir PKK olayı olarak görüyorum. Burada muhakkak bir PKK olayı var. Ve HDP'lilerin aynen Suruç'ta olduğu gibi canlı bombaya fevkalade müsaadeye mazhar bir şekilde canlı bombayla bağlantıları tespit edildiğine göre burada da HDP'lilerin olaya müdahil olduğu konusunda benim kuşkum yok. Bu meydana gelen olaylar neticesinde..."

 

aynen doğru..
 // atiker
hdp mitinginde patlayan bombayıda pkk ışıt maskesi altında patlattı seçimden %13 oyla çıktı şimdi duvara dayanan hdp üst aklın yani paralel yapının strajesi planı programı ile ankara eylemini gerçekleştirdi çünkü karşı tarafta öylesine aklı kiraya vermiş barnazlar varki katili devletten bilmeye kurulu saat gibi hazırlar hatta katili biz biliyoruz pankartı bile açmışlar ama katiller tren garında şakalaşarak gülerek yürüyerek dolaşıyordu ölenler hdp ye can simidi oldular bakalım 1 kasım ne getirec...
13 Ekim 2015 Salı 14:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler