YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz Aydın Doğan'ın bilinmeyenlerini anlattı
Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aydın Doğan tartışması çerçevesinde Aydın Doğan'ın bilinmeyenlerini anlattı.
Tamer Korkmaz Aydın Doğan'ın bilinmeyenlerini anlattı
29 Eylül 2015 / 08:15 Güncelleme: 29 Eylül 2015 / 08:20

Kanal A ekranlarında yayınlanan Sivil Düşünce programına konuk olan Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, Aydın Doğan'a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Korkmaz Aydın Doğan'ın medya sektörüne girişinden, Doğan Medya-derin Almanya ilişkisine kadar bilinmeyenleri açıkladı.

İşte Tamer Korkmaz'ın o açıklaması:

"Aydın Doğan oto yedek parça satıcısı iken birden bire medyaya nasıl girdi?"

"Aydın Doğan oto yedek parça satıcısı iken birden bire medyaya girdi. Nasıl girdi? 1 Şubat 1979'da Abdi İpekçi'nin derin bir suikast sonucu Türkiye'deki Gladio tarafından öldürülmesinden sonra Milliyet Gazetesi el değiştirdi. Abdi İpekçi gazetenin satılmasını istemiyordu. Ercüment Karacan ise gelen baskılar nedeniyle satmak zorunda kaldı.

Ercüment Karacan'ın oğulları yıllar sonra dediler ki, "Babamız bizim hayatımızı düşündüğü için gazeteyi hiç gözünü kırpmadan sattı. Zaten tek dayanağı Abdi İpekçi idi. O da öldürüldükten sonra hiç bir mukavemeti kalmadı."

Peki bu gazeteyi kim aldı. Aydın Doğan aldı. Bunu bir çok hatıra kitabında da görüyoruz. Özellikle Güngör Uras'ın kitabında var bu ayrıntı. İnan Kıraç, Aydın Doğan'ın elinden tutuyor ve bu gazeteyi alması için girişimde bulunuyor. Aydın Doğan'ın eti ne kemiği ne o dönemde? Daha Türkiye'de tanınmayan bir iş adamı.

Gazeteyi satın aldıktan sonra önce yönetim kurulu başkanı oluyor. 1979'un sonlarında Ercüment Karacan ile ortak oldukları bir dönem var. İhtilalden önce çoğunluk hissesini alıyor, ihtilalden hemen sonra da tamamını alıyor. Şimdi bu nasıl oluyor? Aydın Doğan'ın Vehbi Koç ve ailesiyle alakası nedir? Türkiye'nin bu gerçekleri öğrenmeye hakkı var. Gelin bunları tartışalım cesaretiniz varsa. Yüreğiniz varsa buradan Doğan Medya'nın alayına sesleniyorum."

Doğan Grubu ve Almanya ilişkisi nedir?

"Almanya demek derin Amerika ile hareket eden bir ülke demek. Şimdi Almanya'nın en çok satan gazetesi Bild... Kai Diekmann'ın yayın yönetmenliğindeki Bild Gazetesi, kiminle kan kardeş? Hürriyet Gazetesi ile... Kai Diekmann, Hürriyet'in yönetim kurulu üyesi. Şimdi Ertuğrul'la da arası çok iyi Aydın Bey'le de arası iyi. Peki başka ne özellikleri var bunun.

Kai Diekmann, Atlantik-Brücke dediğimiz Amerika ve Avrupa arasındaki derin ilişkiler ağının bir yansıması olan ve 1952 yılında CIA tarafından kurulan bir derneğin yöneticisi. Başka? Angela Merkel, Almanya Cumhurbaşkanı da buraya üye. Atlantik-Brücke demek CIA demektir.

Gelelim Axel Springer'e... Bu şirket Bild gazetesini basan şirket. Bu firma Doğan Holding ile ortak. Axel Springer'in yayın ilkelerinde üçüncü maddes İsrail'in dördüncü madde Amerika'nın dünya üzerinde çıkarlarını ve menfaatlerini korumak. Siz bununla ortaklık yapıyorsunuz. O yüzden Hürriyet ve Doğan Medyası asla derin Almanya'nın işlediği cinayetleri yazamıyor.

Mesela 2007-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişinin öldürülmesi ile ilgili Neo-Nazi kontra örgütü ortaya çıktığında derin Almanya'nın bu cinayetleri işlediği kanıtlanmıştı. ve bu olay 'Dönerci cinayetleri' başlığı ile hafifletilmeye çalışılmıştı. Şimdi logosunun yanında Türk Bayrağı koymuş olan Amerikancı ve İsrailci Hürriyet Gazetesi bu cinayetlerin üzerine gidebildi mi? Hayır."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Abidin
Osmanli parasizliktan cokmedimi ekonimik olarak borclari odeyemedigi icin duyunu umumiye kurulmadimi bu adamlari hangi altinlari almişlar...
16 Mart 2016 07:42
 // Osman komodo
Osmanlı hazinesi nin paraları ile zengin olmuş bir sulaleden başka ne beklenebilirdi!...
29 Eylül 2015 17:00
koç ve doğan sadece bililen işlerlemi uğraşıyor..
 // atiker
bu tapınak şövelyeleri dış bağlantılı yahudi ve ermeni büyük zengin ortakları ile türkiyedeki ne kadar antik kent tümülüs saray kısaca yerin altında tarihi eser varsa yıllardır çıkartıp çıkartıp yurt dışına götürüyorlar çoğunuda devletin içerisindeki adamlarıyla yapıyorlar mesala o bölgedeki askeri komutanının en üstleriyle polisin korumasıyla her şeyi kılıfına uydurup götürüyorlar devlette yıllardır uyuyor mit uyuyor bu tapınakcıların binbir türlü meşrulaştırılmış kirli dümenleri var ama ........
29 Eylül 2015 Salı 13:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler